Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Ha a kalóriakeretbe belefér...

Ha a kalóriakeretbe belefér akkor akár naponta ehetek édességet?

Figyelt kérdés
Súlyt tartok.

2014. aug. 9. 11:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg igen, de arra azért gondolj, hogy ha édességet eszel, akkor nem tudsz elég olyan ételt enni, amitöl jól is laksz és mégsem léped túl a keretet. Éhesnek érezni amgad nem szabad, mert akkor azonnal elkezdesz hízni. De naponta pár falatnyi minden további nélkül belefér.
2014. aug. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én még fogyáskor is édességeztem naponta, ráadásul 2000 kalória alatt éhes voltam... Nem is fogytam gyorsan, de élvezettel. Viszont nálam fontos volt a szénhidrát alacsonyan tartása (egyszerűen sok szénhidráttal, 80g fölött én nem fogytam). Úgyhogy a szénhidrátszegény édességekre koncentráltam.


A párom (aki amúgy koplalással fogyott még régen) napi többször eszik édességet, többnyire gyümölcsös vagy csokit rizst, sok mazsolával, valamint mézzel vagy xilittel. Remekül súlyt tart, 2500 kalóriával, pedig karcsú és nem is izmos... Én meg rá se nézek ilyen szénhidrátbombákra, kevesebbet eszem, mégis nagy a hasam. OK, hogy ő fiú és magasabb, de akkor is, oly nagy a különbség... Eh igazságtalan az élet :D Viszont stagnálni jól tudok, bármit eszem (márpedig én tudok...), nem igazán hízom, max. elképesztően lassan, de én fogyni szeretnék. (Úgyhogy nálam a súlytartó periódus elég laza, eszembe se jutna nem enni akár mézben tocsogó édességet, ha ahhoz van kedvem. Max. ha aggódnék, akkor a mennyisége lenne kicsiny. Egy falat merő hedonizmus is jó :D)


Nyilván arra figyelj, hogy az édesség ne vegye el a helyet a fontos tápanyagoktól, ne borítja fel a makrotápanyagok arányát s minőségét (elég sokféle aránnyal lehet még fogyni is, nemhogy súlyt tartani).

2014. aug. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm nektek, megnyugtattatok :)
2014. aug. 10. 00:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!