Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Beköpött a légy 5 kg húst?

Beköpött a légy 5 kg húst?

Figyelt kérdés
Délután vettem, holnapi bográcsozásra. 5 órát volt a hűtőben, most vettem elő felvágni, egy szép nagy fekete léggyel egyetemben, aki a húson mászkált a hűtőben a papírcsomagolás alatt. Én úgy gondolom, kuka az egész, de hátha ír valaki valami okosat!...
2016. jún. 24. 19:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
26%
Főzöd, nem?
2016. jún. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
69%
Ha megeszel egy adag kenőmájast, májkrémert, sonkát, párizsit, hidd el: rosszabbat is eszel ennél :D
2016. jún. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Én még hagyján... :D, de gyerekek is lesznek. Bográcsban főzném...
2016. jún. 24. 19:13
 4/20 anonim ***** válasza:
98%
Ha hemzsegtek volna rajta a legyek, akkor en is elgondolkoznek, de 1 db az nem a vilagvege, plane ekkora mennyisegnel. Valoszinuleg amugy kb. az osszes husra raszall par, amig all a hentespultban, csak nem veszed eszre.
2016. jún. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
13%

én alaposan lemosnám és a külső réteget levágnám,úgymond meghámoznám, ha kell vastagon .

de ha úgy döntesz nem eszitek meg,akkor se dobd ki,próbáld eladni valakinek aki mondjuk barfozik vagy ilyesmi.

2016. jún. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
66%
Ha vannak rajta,akkor sem fogjk túlélni a lárvák a főzést!
2016. jún. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
91%
Ha be is köpte volna azt látnád, mert kis fehér petecsomókat rak el egy kupacba.Ha ilyet nem láttál, akkor semmi gond, alaposan most le a külsejét, és pácold be lehetőleg.Nem kell kidobnod, egy légy nem tud kárt okozni 5 kiló húsban.
2016. jún. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
89%
Mosd meg,nem száz légy volt ott. A hőkezelés útján minden baci megdöglik.
2016. jún. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
69%

ja most látom, hogy bográcsozni akarod, akkor sincs semmi gond, ha konkrétan nem köpte be.

Akkor azt a rész szépen kikanyrítod és lemosva, felkockázod a húst. sózd be enyhén, de, holnap vedd figyelembe a sózásnál.

Anno, amikor a 10 kilós megkezdett sonkát a kamrában beköpte a légy, akkor is kivágták azt a részt, és a többit megették, mert nem volt senki nem volt olyan gazdag, hogy kidobja. Persze utána már jött a háló és egyebek, és minél előbb igyekeztek elfogyasztani.

Szerintem ne aggódj, nem lesz semmi baj a húsoddal.

2016. jún. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
70%
Ha nem látsz rajta fehér csomókat, akkor nem köpte be. Ha mégis, vágd ki azt a részt, és a többit alaposan mosd át. Bográcsnál teljesen fertőtlenít a forróvíz, így nem kell fertőzés miatt aggódnod!
2016. jún. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!