Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Melyik rovar rakja a petéit...

Melyik rovar rakja a petéit az őrölt csemege pirospaprikába?

Figyelt kérdés
Már többször tapasztaltam, hogy az őrölt pirospaprikában (nem csípős) rovarlárvák jelennek meg, kis nyüvek, vagy pondrók, kukacok, szám szerint nem sok 3-4 db szokott lenni maximum. Méretük elég nagy, eléri az 5-7 milimétert is. Természetesen mozognak, de nem olyan gyorsan mint a légy lárvái, a nyüvek. A pirospaprikát zárt szekrényben tartottam, igaz a felbontott tasak már nem volt lezárva, csak lazán betéve a kredencbe.

2016. aug. 20. 05:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagy eséllyel lisztmoly lárva lehet. Szeret ilyen porított állagú cuccokba menni.
2016. aug. 20. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen ez a élelmiszermoly.Sajnos, ahol megtelepszik nagy kárt tud tenni. Mindent nézzél át alaposan, mert mindenbe képes petézni, még az ételízesítőbe is.Ezeket, ha találsz bennük ki kell dobni, alaposan ecettel kimosni, elmosni mindent.ha van diód, azt is nézd meg , mert legtöbbször onnan indulnak ki a piszkok.

Lehet kapni élelmiszermolycsapdát, csak be kell tenni a konyhaszekrénybe és megfogja a repdeső molyokat.

BIOSTOP a neve, drogériákban lehet kapni. Rossmann, DM.

Nekem a gyerekek a koleszből hozták haza pucolt dióval, aztán elleptek mindenemet, de sikerült kiirtani, csak sokminden kárba ment.Liszt, dara, paprika, prézli, vegeta, kakaó, mazsola és sorolhatnám.

2016. aug. 20. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én befőttes üvegbe teszem az ilyen dolgokat és ha lezárom soha nem megy bele semmi.
2016. aug. 20. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Dohánybogár is lehet.


Ha ilyet tapasztalsz, mindent át kell nézni, nem fertőződött-e meg. Liszt, fűszerek, csokoládé, tea, kakaó stb. Ami fertőzött: kuka. Ami nem, azt vágd be egy-két hétre a fagyasztóba.

2016. aug. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!