Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Segítségre van szükségem....

Borsikaaa kérdése:

Segítségre van szükségem. Hogy boldogulhat az ember heti 1000-3000ft-ból?

Figyelt kérdés
Kollégiumban lakom. Mivel pénz és idő szűkében vagyok, ezért kérem a segítségeteket. Ha tudtok könnyen elkészíthető, olcsó ételeket, kérlek íjátok meg nekem.

2016. aug. 26. 19:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. 7 napra. SEHOGY.


Esetleg ha csak 4-5 napra kell, és 3000 ft akkor NAGYON szűkösen. 1000-ből akkor sem.

2016. aug. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen bocsi :3 tényleg 4-5 nap mert utazok haza a hét végén. Tojás sok van mert édesapám tyúkot tenyészt.
2016. aug. 26. 20:08
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha van otthon tojás, liszt, cukor már nem lehet éhen halni. Tojásos nokedli, ha veszel hozzá egy kis fej káposztát, káposztás tésztát is csinálhatsz.

A lecsó, krumplifőzelék, panírozott párizsi amit elég ha a tojás után lisztbe forgatod meg.

2016. aug. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Na ha van sok tojás az már nem rossz alap. Mindenképp vegyél lisztet, 100 forint körül lehet venni egy kg-t és a tojással együtt már össze tudsz dobni belőle(meg vízből) tésztát.


Én kolis koromban ha nagyon megszorultam tojást, rizst, olcsó felvágottat, krumplit, zabpelyhet, almát, tejet vettem.


Ezekből lehet viszonylag kalóriagazdag kajákat csinálni(pizzakenyér felvágottal, tojásos rizs, almás zabkása, főtt tojás, rántotta, sült krumpli, főtt krumpli, krumplipüré, tükörtojás stb), 1000 forintból egészségesen nem lehet étkezni, 3000 már határeset. Próbálj meg olcsó zöldséget vagy gyümölcsöt is venni ha marad pénzed. Alma, uborka, hagyma stb. Azért valami értékeset is egyél, mert a rizs meg a krumpli csak mennyiség. A tojás sárgájában azért van tápanyag, a zabban pedig rost.

2016. aug. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Ha bp-en laksz érdemes körülnézned gyors éttermekbe mert 1000 ft alatt valahol lehet kapni menüt/leves, főétel
2016. aug. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%

Kollégiumban vagy az iskolában nincs menza?


Előző hosszászólásokhoz még hozzá tenném az instant leveseket, hogy levest is egyél. :d

Konzerves ételeket is csak meg kell melegiteni.

Ha hűtő van, esetleg otthonról elálló ételeket is vihetsz.

2016. aug. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 4 napra 2000 ft-om volt, megoldottam. Főzni nem nagyon volt időm, szóval én az olcsó, gyors és egészségtelen megoldásokat választottam. A reggelim általában egy zsemle és valami felvágott volt. Zsemlét nem érdemes sokat venni egyszerre, napi 2-3 bőven elég. Felvágottból nem az előre csomagoltat kell venni, hanem a kimérőset, ha nem szereted az olcsó párizsikat, pár szelet minőségibb felvágott sem kerül sokba, és ha jól beosztod 20-30 deka bőven elég egy hétre. Általában én beruháztam egy Flóra margarinra, mert ha van egy kis kenyered meg sód, akkor azzal jól laksz, és egy hónapig elég.

Ebédre általában vettem minden napra egy bögrés levest, nagyobb áruházakban a saját márkásak olcsóbbak, mint a Knorr meg a Maggi. Mondjuk azzal még nem laksz jól, de legalább egy kis leves, főleg télen jó. Ha főtt ételre vágysz, a gyors fagyasztott dolgok is jó megoldások koliban, már ha nem lopják ki a fagyasztóból (már ha van fagyasztó), 1 kg sajtos pulyka kb egy ezres, és nem hiszem hogy meg tudnád enni egy hét alatt, főzhetsz hozzá krumplit, vagy süthetsz is, de zsemlében is jó.

Ja, és járj piacra, ha zöldséget, gyümölcsöt akarsz beszerezni, sokkal olcsóbb minden. Én simán kijöttem ennyi pénzből így, nem jártam kajáldákba, még nasira is futotta.

Esetleg gyors és olcsó ételek: paprikás krumpli, lecsó, de nem hiszem, hogy lesz alkalmad a pepecselős főzögetésre, azért írtam ezeket.

Meg persze a tojást azt gondolom, tudni fogod, hogyan hasznosítsd.

2016. aug. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ha van időd fözni, és van jócskán tojás, rakott zsemlét is csinálhatsz, vagy hamis fasírtot (gyakorlatilag csakáztatott, kifacsart kenyér/zsemle, tojás, pirított hagyma és fűszerek). Amikor córesz volt, főtt rizst ettünk a koliban sok tükörtojással., vagy tojáspörköltet.:-)

2016. aug. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Hamar megvan és laktató a tojásos rántott leves. De a tojásos tészta sem drága. Vagy főzhetsz tojáspörköltet törtkrumplival vagy tésztával. Az Aldiban vehetsz burgonyaport. Gyorsan csinálhatsz belőle pürét, vagy akár gombóclevest is .
2016. aug. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
54%
Levest egyszerűbb és olcsóbb leveskockából főzni, az erőleves pl. nagyon finom, ha forrón tojást kevernek bele.:-)
2016. aug. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!