Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Pöfeteg gombát lehet valahol...

Pöfeteg gombát lehet valahol találni?

Figyelt kérdés
2016. szept. 13. 09:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem kis kitartással és természetjárással igen, de most épp várok egy klienset aki nagy természetjáró és megkérdezem tőle. Én is nagyon szeretem, de gyerek koromban ettem utoljára. Azt gondolom, hogy az esős időket kell megcélozni.
2016. szept. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azokon a réteken, legelőkön terem főleg, ahol állatok is legelnek, és a trágyázás természetes úton történik.

ismerőseim Csákberény(Fejér m. ) környékén szoktak szedni termetes példányokat.

Tőlük szoktam kapni, tényleg isteni finom rántva de kizárólag frissen.1-2 nap állás után rettenetes ammónia szaga van, ekkor már élvezhetetlen az íze is.

2016. szept. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
51%

Persze, hogy lehet!

De most, mert nyári gomba. Legalábbis én mindig nyár elején találtam esőzések után. De csak erdőben 😎

2016. szept. 15. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Valamivel összekeverted, utolsó. A pöfeteg tipikusan réteken, legelőkön termő gombafaj, és most van a szezonja.
2016. szept. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsó, tökéletesen igazad van ! A a pöfeteg tipikusan nem erdei gomba, és főleg nem nyáreleji :)
2016. szept. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!