Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mely ételeket ajánlatos...

Mely ételeket ajánlatos átrakni az eredeti csomagolásból üvegbe?

Figyelt kérdés

Rengeteg történetet hallani emberekről akik hazavisznek kukacokat a boltból a csomagban.

Melyik ételekkel kell vigyázni?

Só, liszt, cukor, rizs?

A tésztákkal mi a helyzet? Azokban is lehetnek hasonlók?



2016. szept. 17. 13:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Mindegyiket.
2016. szept. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 aperitif ***** válasza:

Ha már benne van, akkor mindegy, hogy átrakod-e üvegbe, vagy sem, mert a liszttel, rizzsel együtt a petéket is átrakod. Érdemesebb inkább pár napra a fagyasztóba tenni.


Sóban, cukorban nincs kártevő, készételben (tésztában) elméletileg lehet, de nem szabadna, hogy legyen benne.

2016. szept. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

2.tól kérdem:

És ha a pete már benn van a lisztben és én beteszem a fagyasztóba, akkor meghal... De attól még nekem nem kéne azt a lisztet ezek után megennem, nem? Mert végülis mindegy hogy él/hal attól még benn van :S

2016. szept. 17. 18:38
 4/6 aperitif ***** válasza:

Persze, benne van.

Évezredek óta folyik a harc az ember és a kártevők között. Van pár megoldás, hogy ne legyen az élelmiszerünkben kukac, lárva, pete. Az egyik a vegyszeres permetezés, a másik a génmanipuláció, a harmadik az ilyen "szelíd" módszerek, mint például fagyasztóba tenni a babot, mielőtt még a zsizsik kikel benne.

2016. szept. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

@aperitif, köszi a választ.

Viszont akkor még van egy kérdésem :D

ilyen esetben a fagyasztás miatt "meghalt/ki nem kelt pete" (nem tudom hogy fogalmazzam meg) benn van a zacskós rizsben pl amit én kifőzök és megeszek..?

Vagy ettől bajom nem lenne?

nem háziasszony vagyok hanem csak néhanapján főzök, nem válogatom át egyesével a rizst/babot, és nem szitálgatom a lisztet többszörösen át, szóval végülis fennáll a lehetősége hogy nem veszem észre a ki nem kelt petét a rizsben pl..

2016. szept. 25. 23:49
 6/6 anonim ***** válasza:
Vegyél elöfözött zacskós rizst.
2023. jún. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!