Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mi a rosszabb, glutén vagy...

Mi a rosszabb, glutén vagy laktózérzékenység?

Figyelt kérdés
Egy átlagos étteremben kb mindenben megtalálható vagy a glutén vagy a laktóz. Melyik a rosszabb? Laktóz több olyan dologban megtalálható amiben nem is gondolnád míg a glutént azért elég jól ránézésre is meg lehet állapítani? Vagy rosszul gondolom?

2016. szept. 27. 00:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
72%

Nem lehet megállapítani ránézésre... Ránézésre azt se tudom megmondani, hogy valamiben van-e gabona, nemhogy gluténes-e...


Nem tudom, melyik a rosszabb, nem járok étterembe, amióta sem glutént, sem laktózt, sem normál cukrot, sem húst nem eszem és sorolhatnám. Itthon nincs semmi gond.

Valóban nagyon sok ételben van ez vagy ez.

De aki eszik húst, az natúr sült húst salátával ehet, sőt, krumplival is. Max. rákérdez a szószokra. Kérdés nélkül nem megy, szinte bármibe belerakhatnak glutént vagy laktózt, ha nem is gondolná az ember, hogy kell bele...

2016. szept. 27. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
27%
Kis kiegészítés. Ha esetleg azt kérdezed, hogy ha már egy glutén- és laktózérzékeny eszik valamelyiket, az mi legyen, ez természetesen az érzékenységen és a mennyiségen múlik s lehet, hogy van más tényező is. Én nem enném egyiket sem, elég életszerűtlen, hogy éhenhaljak, rosszul viszont nem akarnék lenni (bár személy szerint én nem vagyok rájuk kifejezetten érzékeny, csak valamivel jobban érzem magam nélkülük).
2016. szept. 27. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
86%

Egyértelműen a gluténérzékenység. Az komoly allergia, a laktózérzékenység inkább intolerancia. Aki gluténérzékeny, annak kerülnie kell mindent gluténest, még egy morzsát sem ehet, mert kihozza az allergiáját. Külön vaj, külön kés stb., hogy a kenyérrel ne érintkezzen az a vaj, amit más családtagok ettek.



A laktózos ennyire nem vészes többnyire. Felfúvódik, fosik, fingik a tejes cuccoktól, de nem fogy le 40 kilósra, ha naponta megiszik egy deci tejet, akkor sem. Plusz némi laktózbontó enzim pótlásával az érzékenység csökkenthető. Gluténnál ennyire nem enyszerű a dolog.



Étteremben nincs mindenben laktóz. Ázsiai étteremben pl. egyáltalán nem találsz. A thai, vietnami, japán konyha semmilyen terjterméket nem használ.

2016. szept. 27. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is a laktózérzékenység kezelhető könnyebben. Ezerféle laktózmentes tej és növényi tej kapható, amikkel akár sütni/főzni is ugyanolyan egyszerű mint a hagyományossal. A gluténmentes kenyér drága és rossz, lisztpótlékkal pedig baromi nehéz sütni. Nyilván lehetséges alkalmazkodni, de nehezebb, problémásabb, esetleg drágább (hagyományos étrend esetén). A laktózérzékenyek közt sok olyan van, aki kis mennyiségeket még képes megemészteni. Viszont akinek a minimális mennyiség is megárt, annak akár a gyógyszerszedés is problémás lehet, mert a laktóz gyakori vivőanyag.
2016. szept. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem van mindkettő, de biztosíthatom, hogy a gluténérzékenység ezerszer rosszabb. A glutént nehezebb megállapítani, sok olyan dologban van, amire nem gondolnál. pl Orbit rágógumi, sőt..még bizonyos fogkrémekben is
2016. szept. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen a gluténallergia a rosszabb.Nálunk "csak" laktózérzékeny van a családban, de már elég jól tudjuk kezelni a közös étkezéseknél is.
2016. szept. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

"Laktóz több olyan dologban megtalálható amiben nem is gondolnád míg a glutént azért elég jól ránézésre is meg lehet állapítani?"


Ezzel azért vitatkoznék. Vendéglátós vagyok. Glutén sokkal több mindenben van, (néha nem is tűnik fel neked,) mint laktóz...


Laktózmentest könnyebb rendelni étteremben, mint gluténmentest.

2016. szept. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a glutent nehezebb kiiktatni, atlagos csokoladeszeletben, egy csirkepaprikasban, levesben is lehet. Etteremben, ahol rantanak, habarnak, lisztbe forgatva sutnek, szinte mindenbe bekerulhet.
2016. szept. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Illetve tudni kell, hogy a gluténérzékenység olyan allergia, hogy a fehérjemolekula hatására aktiválódik az immunrendszer, és saját maga elkezdi kiirtani a bélbolyhokat. Ezért minimális, molekuláris mennyiség is képes kiváltani a tüneteket, mert az immunrendszer beindul azonnal.


A laktózérzékenység viszont mennyiségi kérdés. A laktóz egy cukor, amit egyesek nem tudnak megemészteni, ezért gyorsan próbál kijutni a bélből. Minél többet eszik valaki, annál durvább a tünet, kis mennyiségnél enyhébb, vagy nincs is. A laktózmentes tej sem laktózmentes valójában, csak enzimet tartalmaz, ami segít lebontani a tejcukrot.

2016. szept. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Glutén. Ezerszer.

Amúgy az Orbit rágóban van glutén? Mert napi 2-t megeszek és gluténérzékeny vagyok.

2016. szept. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!