Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Meg szoktátok enni a lejárt...

Meg szoktátok enni a lejárt szavatosságú dolgokat?

Figyelt kérdés
Pl. fél éve lejárt konzerv, két hónapja lejár csoki, egy hete lejárt csomagolt szalámi, ilyenek. Szóval, ami még nem túl régen járt le, a szavatossági ideje hosszához képest, és nem is rossz ízű vagy gyanús kinézetű.
2016. okt. 18. 07:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
52%
A csoki jó lejárva is már ettem fél éve lejártat semmi baja nem volt, még szalámi is jó lehet egy hetesen. A konzervbe már annyira nem bíznék.
2016. okt. 18. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
44%
Csokit ettem már egy ève lejártat,szalámit meg szendvicsben,ami 3-4 napos volt
2016. okt. 18. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
57%

Persze. Az a szavatossági idő nem azt jelenti, hogy aznap, mikor lejár, varásütésre megromlik az étel, csak annyit, hogy a gyártó addig vállal rá garanciát. A hároméves autót sem viszem el a bontóba, mert már nem garanciás, a tévét sem viszem el a szeméttelepre két év után, ha lejár a gyártói garanciája.

Ha elromlik a kocsi, tévé, persze, megy a szervizbe. Az étel ugyanígy. Megnézem, megkóstolom. Ha rendben van, akkor meg is eszem. Ha nincs rendben, akkor kidobom.

2016. okt. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
72%

Semmi tejterméket vagy húsfélét, édesség mehet.

Annyit nem ér nekem az dolog, hogy megbetegedjek tőle.

2016. okt. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
33%

Nem,mert nem halmozok annyit hogy ne fogyjon el.

Azért nem kell a hűtőbe,mert acciós,hogy aztán igénytelen módon egyem a lejárt szemetet.

2016. okt. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
35%
Én már ettem 25 éve lejárt sűrített tejes kakaót.
2016. okt. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
62%

Tejtermékekből semmit ami lejárt, max ha 1 napja járt le, de már akkor is először megkóstolom. Eddig talán egyszer ha megettem egy másfél napja lejárt joghurtot semmi bajom nem lett tőle.

Szalámiból ettem már meg lejártat, csokiból szintén az kb 3 hónapja járt le. Volt itthon lejárt szavatosságú babkonzerv, kajába belefőztem semmi baja nem volt. Ettem fél éve lejárt mogyorókrémet annak sem volt baja, csak figyelni kellet hogy kenyérre kenésnél ne kerüljön bele morzsa mert akkor hamarabb tönkremegy.

2016. okt. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Jellemzően nem.


Figyelek a lejárati dátumra, igyekszem annyit vásárolni, ami elfogy. Biztos előfordult már, hogy valami lejárt és megettük, de most így semmi nem jut az eszembe.

2016. okt. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Joghurt van hogy tovább jó, tej meg sokszor előbb megsavanyodik mint a dátum :/.

Konzerv, csoki simán jó tovább, tojás is.

A szalámit nem tudom, a sonkát ki szoktam dobni lejárat után (az is elég hamar büdösödik).

2016. okt. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
68%

Eleve évek óta kb. soha nem veszek olyat, aminek van lejárati dátuma... :)

Amúgy eldöntöm, szem, orr, ízérzékelés használatával.

A csoki nem igazán jár le, csak ráírnak valamit. A tejfölnek sem szokott baja lenni lejárat után nem sokkal. A húsfélékkel óvatosabb lennék, de olyat végképp nem eszem.

Bízom az érzékszerveimben s az immunrendszeremben is, s tudom, hogy csak mert ráírnak egy dátumot, az nem azt jelenti, hogy bármi esélye is van, hogy utána kicsivel ne legyen jó. Mindenre rá kell írniuk valamit, ha romlékony, ha nem.

2016. okt. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!