Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Meg szoktátok enni a lejárt...

Meg szoktátok enni a lejárt szavatosságú dolgokat?

Figyelt kérdés
Pl. fél éve lejárt konzerv, két hónapja lejár csoki, egy hete lejárt csomagolt szalámi, ilyenek. Szóval, ami még nem túl régen járt le, a szavatossági ideje hosszához képest, és nem is rossz ízű vagy gyanús kinézetű.
2016. okt. 18. 07:20
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

#10-es

Akkor te min élsz, legelsz vagy mi?!

Mindennek van szavatossága, még a sónak is.

Mi nem szoktuk megenni, igyekszem odafigyelni, hogy ne járjon le semmi, de sajnos így is sokmindent ki szoktam dobni.

2016. okt. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
52%
Persze, ha nem érezhetően romlottak. Általában már a szagból tudom, ha valami romlott (főleg tejtermékek esetén), de legkésőbb a kóstoláskor kiderül. Tartós élelmiszerek esetében végképp nem foglalkozom a dátummal, másfél éve lejárt csokoládét is ettem már, semmi baja nem volt.
2016. okt. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Van gyomrotok...

Nem jobb a friss véletlenül?

2016. okt. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
A "minőségét megőrzi" fétist soha nem értettem. A nagyon veszélyes tengeri herkentyűkön, esetleg húsokon kívül mindenről gyönyörűen meg lehet mondani érzékszervek alapján, hogy jó-e (amúgy ezekről is, de lejárt kagylót nem kezdek el kóstolgatni, mert abból baj lehet). Ettem már "lejárt" joghurtot, túrót, tejet, citromlevet, fagyasztott termékeket (utóbbi több éve lejárt), szószokat, pékárut, zöldséget, stb, az ég világon semmi bajom sem volt, és a terméken sem nagyon látszott, hogy friss-e vagy sem. Megnézem, megszagolom, megkóstolom. Ellenben nem egyszer jártam úgy, hogy a papíron még jó termék kibontás után egy-két nap alatt megromlott.
2016. okt. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Én a bontatlan csomagolású dolgokat megeszem lejárati idő után is, ha jónak tűnnek, egy bizonyos határidőn belül persze. Én is úgy gondolkodom, hogy a konzerv nem tudja, mit nyomtattak rá. A gyártók pedig biztos ami biztos alapon bőven túlbiztosítják magukat.

Most pl. fél éve lejárt babkonzervet kaptunk egy gyűjtővel egy boltostól, na ilyent már nem szoktunk megenni, de ennyit sajnáltunk kidobni, és mert nem volt felpuffadva a doboz, és ízre is jó volt, így először egy dobozzal, aztán többet is megettünk már, semmi baj nem történt, finom volt.


Valami oktalan jószágok végignyomkodtak minden választ negatívval, pedig a kérdés ugye az volt, hogy a válaszoló meg szokta-e enni a lejárt dolgokat. Ha valaki az írja, hogy igen, vagy hogy nem, akkor ez eleve jó válasz, mert ha ő nem tudja, akkor más meg főleg nem. Ha téved vagy hazudik, azt meg itt úgyse tudja senki ellenőrizni, hogy ezért adjon pirosat.

2016. nov. 9. 17:05
 16/16 anonim válasza:
Csak azt eszem évek óta, meg kutyakonzervet
2017. jan. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!