Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A sertés egy részét keresem...

A sertés egy részét keresem de nem tudom hogy melyiket, leírás alapján segít valaki megtalálni?

Figyelt kérdés

Azt hiszem sertésháj amit keresek de nem tudom hogy az e.

Lucskos káposztába ettem ilyent jó zsíros fehér elkülönülő íze van a rostos hústól. Én pacal pörkölthöz szeretném rakni hogy sűrűbb laktatóbb zsírosabb jobb ízű legyen, biztos vagyok abban hogy nem a csülök, gyanítom a dagadót de talán a háj és nem tudom hogy a szalonnájának van e ilyen tulajdonsága, van olyan sonka ami zsíros vagy hasonló és az megegyezik azzal az ízzel amit keresek.

Van aki tudja esetleg mit keresek pontosan?

Mit kérjek a hentestől?



2016. okt. 19. 01:14
 1/4 anonim ***** válasza:
69%

Nem tudhatom mit ettél pontosan, de a lucskos káposztába fejhús, csülök volt a legvalószínűbb, ezért a fejhúsra tippelek.

A disznóháj az köznyelven a szalonna, illetve van még a fodorháj, de abban nincs húsos rész (a disznó belén levő fodros háj). A tokaszalonna húsos, zsíros, bőrös, de azt általában elkülönítik a fejtől (de van, aki nem, kolbászba, hurkába kerül)

Van még a nyúlja, ami zsíros, húsos, szaftos, de abban porcogó is van.


A pacalpörkölthöz szerintem nem kell a kövér disznóhús, de ízlések kérdése :-)

2016. okt. 19. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem is fejhúsról van szó. Káposztába az a jó, vagy a csülök.

Pacalba a körmöt szoktuk rakni, ha vén disznó nagy, kövér, hájas körme, az hasonlít a fejhúshoz kinézetre, ízre is!!

2016. okt. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én csülkös pacalt szoktam főzni, attól lesz jó sűrű a szaft, és nem kell küzdeni a köröm apró csontjaival.
2016. okt. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A pacal önmagában is egy nehéz étel, nem kell hozzá még zsír is, bár tény, a csülkös pacal az fenomenális.
2016. okt. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!