Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Tudtok tippeket adni mit...

Tudtok tippeket adni mit ehetnék, ha nincs lehetőségem főzni?

Figyelt kérdés
Most pár hétig olyan kollégiumban vagyok, ahol nincs lehetőségem egyáltalán főzni (nincsen eszközöm, se időm, kb csak aludni jövök be de edényeim sincsenek és kedvem sincs ide venni, mert undorítóan mocskok a konyha, eddig is lepukkant koliban voltam, de ez hányingert keltő). Salátákat szoktam csinálni, meg szendvicset, meg néha rendelek és elosztom két három adagba, de azok szinte mindig olajosak sósak nekem, kb sómentesen eszem és olajból is keveset használok. Répát szoktam még enni meg céklát nyersen, de tudtok még ötleteket adni? Ja, vízforralóm sincs szóval a kuszkusz/zabkása sem játszik. :D meg olyan müzliszeletet nem tudtok mondani, ami nem édes annyira.mint általában? Vagy cukorral vagy édesítővel nyomják teli szerintem túlzó méretben.
2016. okt. 24. 21:47
 1/5 anonim ***** válasza:
88%

Edényt lehet kérni. Ha elmosod, van, aki kölcsön adja. Hosszú távon megéri szerezni.

Az idő megint egy érdekes kérdés. Vannak kaják, amik 30 perc alatt kész vannak és 3-4 napra elég táplálékot adnak,ami napi 10 perc alatt van. Tároló edény a kajának nem olyan drága. Abba át lehet pakolni és máris vissza lehet adni az elmosott edényt, amit kölcsön kaptál.

Zabkása mikróban szoktam készíteni. Koliban van mikró? Vagy másnak vizforralója?


Nosalty.hu és mindmegette.hu nagyon jó receptek vannak. Onnan válogass,lehet idő szerint vagy alapanyagok szerint szűrni a keresést.


Vega kajákat is könnyen lehet csinálni, de az jóval drágább, mint a hús, szóval, ha csóró vagyok, nem választanám azt az életvitelt.


A mocskos konyha tényleg visszataszító és megértem, ha emiatt nem főzöl, de a többi csak kifogás.


Salátákat amúgy este jó enni. Vacsira én is azt szeretem. Én öntetnek tökmag és olíva olajokat használok.

2016. okt. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%
Konzerv kész, főtt kaja. 300 ft-ért már kapsz minden nagyobb ABC-ben saját márkásat. Mexikói chilis bab, bab gulyás, sólet bab, székely káposzta, húsos paradicsomos gombóc, pacal, stb.stb.. 400-500 grammos egy egy ilyen konzi,csak felmelegíted és már eheted is, egy szelet kenyérrel vagy zsömlével vagy kiflivel vagy amivel akarod.
2016. okt. 25. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
63%
Ha van mikró (vagy esetleg víz forralót tudsz kölcsönkérni), akkor zacskós leves tésztáját meg tudod "főzni" nagyon meleg vízzel és egy pohárral/bögrével.Utána azt össze kevered valamivel,mondjuk túróval és tejföllel.Nem lesz olyan íze, mint ha rendes tésztával csinálnád, de egyszer meg lehet enni.Amit érdemes lenne beszerezni az egy serpenyő.Max egy ezresért tudsz venni szerintem és akkor abban lehet tojást, kolászt ...stb csinálni :) Esetleg ha vasalót tudsz szerezni akkor a forró víz azzal is megoldható xD
2016. okt. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ja és zabkását is tudsz nyersen csinálni.Csak előtte legalább egy éjszakára be kell áztatni és felszívja magát.
2016. okt. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a tippeket, egy csomó olyat mondtatok ami eszembe se jutott! :)amúgy a másik koliban szoktam főzni magamra és ott nem is probléma meg ott van edényem de itt van hogy éjjel kettőre érek haza é reggel 8ra megyek.. Nem minden nap de elég sűrűn, és nem azért mert iszogatok este.. úgyhogy köszönöm a tippeket! Amúgy 3 évig vega voltam és most nyáron kezdtem megint husit enni (szimplán nem kívántam előtte szerettem meg ettem, és most nyáron megint megkívántam, nem tudom miért nem tudtam 3 évig megenni) de most is csak halat csirkét pulykát eszem de próbálkozom mással is de nem ízlik még.. :) köszönöm a tippeket!
2016. okt. 25. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!