Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Milyen egészséges ételeket...

NBG kérdése:

Milyen egészséges ételeket lehet készíteni olcsón?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, pánikbeteg. Jövő hónapban megyek pszichológushoz de már most elakarom kezdeni az életmód váltást. Amilyen ételeken éltem eddig hát nem csodálom hogy gyenge az egész szervezetem, beleértve az idegrendszerem is (mirelit pizza, mirelit korong vagy boltos spagetti). Konkrétan fél éve ezeket fogyasztom heti 7 napból 5-szőr. Egészségesen szeretnék élni, egészségeset enni. 1 napja kezdtem viszont nem tudom hogy mik a jók. Amit eddig tutinak felírtam magamnak: Banán turmix, t.k. kenyér paradicsommal sonkával, saláta mix joghurtal. Milyen (ehhez hasonló) ételeket tudtok ami olcsó?
2016. okt. 27. 22:15
 1/10 anonim ***** válasza:
26%
Minden egészséges, amit magad főzöl és természetes alapanyagokból. Nyugodtan ehetsz fehér kenyeret is, mert az is egészséges. Egyél sok tejterméket, főzeléket, zöldségeket, gyümölcsöket, tojást, húsokat.
2016. okt. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem mindenkinek ugyanaz az egészséges és nem is mindenki gondolja ugyanazt egészségesnek általában véve sem. Az én világomban a tk (igazából nekem majdnem mindegy, milyen) kenyér kicsit sem egészséges, no azért hadjáratot nem indítanék ellene, csak én nem eszem.


Nos, sok zöldségétel ide tartozik, a tojásételek is... A hús alapból jó lenne, de az se mindegy, milyen minőségű és hát manapság jót találni nem egyszerű és nem olcsó.

A te példáid nagyon fehérjeszegények s nem normál főtt ételek (bár nem kötelező azt enni, csak vidd be, amit kell).

2016. okt. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Természetesen a fehérje bevitelre is figyelni fogok, a tojás is a listámon van, meg amennyire minőségi húst találok nem méreg drágán akkor azok is, igen amiket én össze írtam, nem mondhatók főételnek, inkább uzsonna, de rajta vagyok :D
2016. okt. 28. 00:57
 4/10 anonim ***** válasza:
18%

Az altalad felsoroltakbol en kihagynam a sonkat, egyreszt, mert nem olcso, de foleg, mert feldolgozott huskeszitmeny, es mert [link]

es [link]

A tk kenyer szinten nem tul vonzo, egyaltalan, hogy szendvicseket akarsz enni...

En sok nyers zoldseget eszem, kaposzta, sargarepa. Karfiol es brokkoli csak felig megparolva, de gomba, spenot csak nyersen, salatakent. Melle bor nelkuli sult csirkemell (inkabb keves vajon piritva, mint olaj vagy margarin). Tojas, de sargaja csak napi egy, feherje akar 4 is naponta. Alig hasznalok sot, cukrot es edesitoszereket soha, egyeb fuszereket is csak modjaval, szeretem az etelek sajat izet :)

Alma naponta legalabb ketto, vagy tobb :) Egy mareknyi dio vagy mogyoro minden nap, salataba reszelve, vagy csak ugy, nasikent.

Fokhagyma minden nap, egy gerezd, voroshagyma vagy lilahagyma rakarikazva a salatara (utana eszem az egyik almat, elveszi a fokhagyma-hagymaszagot)

Remelem tudtam segiteni :)

2016. okt. 28. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nagyon sokat segített, nagyon jól összegezte a számomra. Köszönöm. Sót,cukrot én is nélkülözöm és fogom is. Igazából akkor meg vannak azok a dolgok amire kíváncsi voltam: Kellenek magvak, saláták, káposzta, gyümölcs, zöldség, hús, Úgy hogy tényleg igazán hálás vagyok!
2016. okt. 28. 01:44
 6/10 anonim ***** válasza:
31%
Nézz utána a vegán étrendnek, ha érdekel. :)
2016. okt. 28. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
43%
Nem hiszem el,hogy azt a sok zöld vackot, meg izetlen cuccokat jó izuen meg lehet enni.... Arrol nem beszélve. .egészség. ..nézzük már meg azokat az embereket,akik valamit megvonnak maguktól x idő múlva hány fajta allergia vizsgálatra jelentkeznek be?? Sokra... Ezt persze nem ontja magából a tv sem. Mindent lehet enni,csak módjával. Az az egészséges.
2016. okt. 28. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%
Én ilyeneket eszek már évek óta, a hú de egészségtelen gyors kajáldákkal megspékelve és évente 1-2 megfázáson túl nem sok bajom van... Hogyha szar az immunrendszered, nem a kaja fogja helyrehozni.
2016. okt. 28. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A feldolgozott hústermékeket én is kerülném.


Olcsóak és egészségesek a saláták, zöldségek, gyümölcsök, zab(kása), olajos magvak, tojás, rizs


Krémlevesek, turmixot, rakott zöldségek, töltött zöldségek

2016. okt. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Teljesen igaz hogy mindent mértékkel egészséges. 19 évesen nem is fogom megvonni magamtól életem végéig a chipset vagy csokit, csak mondjuk fele annyi nasit fogok ezentul venni, a másik feléből inkább gyümölcsöt. Mindent nem fog tudni kikerülni, cukrot is biztos fogok enni még az életem során, de ha már csak fele annyit mint eddigi életem során, akkor már jót tettem magammal. Köszönöm szépen a válaszokat!
2016. okt. 28. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!