Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Marhahúst milyen gyakran...

Marhahúst milyen gyakran érdemes fogyasztani?

Figyelt kérdés
Érdemes időnként fogyasztani a benne lévő tápanyagok miatt, vagy pedig tényleg olyan egészségtelen és egyek inkább mindig szárnyast??

2016. nov. 28. 06:44
1 2
 1/20 anonim válasza:
53%

Persze hogy érdemes, a legjobb kombinálni a szárnyas- és a marhahúst olyan 3:1 arányban a napi étkezésedben, már ha van rá keret.

A testépítők ódákat zengenek róla, főleg mostanában, nyílván nem ok nélkül :)

2016. nov. 28. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
35%
A szárnyas sem egészségesebb, mint a sertés, marha, vagy birkahús. Csak a baromfit is el kell adni, ezért propagálják jobbnak. Változatosan kell enni zsíros húsokat is. Újabban rájöttek, hogy ezek egészségesebbek a sovány húsoknál.
2016. nov. 28. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
42%

Semmiképp se egyél mindig csak szárnyast. Az elég egyoldalú.

Mindegyiknek van előnye, hátránya.

Ezért úgy érdemes enni, hogy felváltva, minél többfajta húst.

2016. nov. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
62%
Mértékkel fogyasztva minden hús egészséges, főleg, ha változatosan főzünk belőlük. Mi kb hetente háromszor fogyasztunk kevés húst (sok zöldséggel ), de mindig más-más állat húsát,(marha, sertés,szárnyas ) és hetente egyszer legalább halat.
2016. nov. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
58%
A vörös húsok jó tápanyagforrások, de a bennük található húgysav túlzott fogyasztás esetén vesekövet (ebből van konkrétan a vesekő) és ízületi fájdalmakat okozhat. A tudomány jelenlegi állása szerint a szárnyas és a hal egészségesebbek a marhánál.
2016. nov. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
19%
Vörös húsokatnem nagyon érdemes fogyasztani mertnincs bennük olyan tápanyag, ami a fehér húsokban, halakban ne lenne megtalálható, de cserében több bennük a koleszterin, telített zsírsav, és a kutatások szerint erősen rákkeltő.
2016. nov. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
62%
Ki lehet az a barom, aki szerint a marhahús "egészségtelen"?
2016. nov. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
48%

Nálad okosabb kutatók, orvosok, dietetikusok.

De biztos mind hülye és csak te vagy helikopter utolsó.

2016. nov. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
55%
8: biztos azért röhögtek az orvosok is a WHO rákkeltős közleményén, mert annyira komolyan alapokra épült :)
2016. nov. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
32%

Ne támadj le mindenkit, előző, aki annyi százalékos, mint én, ő nem én vagyok. Amúgy a paleóhoz már végképp semmi közöm (bár a hüvelyeseket mindig is ettem), a zsírra alapuló étrend teljesen rendben van sokunknak és elég népszerű, a párom pedig soha életében nem evett meg 8 tojást egyszerre, pláne reggelire nem. Még én sem. De a tényeket valamiért nem szereted, úgy látszik.


Ami a kérdést illeti, a jó minőségű marhahús bizonyára hasznos, persze erről nagy a vita. Én nem szeretem s amúgy sem eszem húst, de rossznak nem tudom tartani. Viszont a benne levő tápanyagok másból is bevihetők, nincs étel, amit MUSZÁJ enni.

2016. nov. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!