Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Te milyen márkájú majonézt...

Te milyen márkájú majonézt használsz?

Figyelt kérdés

Mindenhol csökkentett zsírtartalmú meg light meg tojásmentes (???!!! MI??) meg isten tudja milyen majonézek vannak, amik cserébe, hogy a majonéz alapjait kispórolták belőle, ehetetlenül ecetesek. Eléggé kibuktam, mert ki kellett dobnom a majonézes kukoricasalátám, mert mikor megkóstoltam, majdnem kiköptem. Ebben speciel Univer majonéz volt, de más fajtájúval is jártam már hasonlóan.


Most el fogok menni és veszek újra majonézt, inkább hajlandó vagyok érte többet fizetni, de akkor az legyen olyan. Szívesen készítenék házit természetesen, azt semmilyen boltban kapható változat nem veri, de a párom undorodik a nyers tojástól (régebben volt szalmonella fertőzése, azóta fél tőle).


Segítenétek nekem? Nagyon köszönöm és Boldog Karácsonyt! :)


2016. dec. 24. 06:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Hát én épp a tojásmentest használom, és szeretem :-D bocs, ez nem túl nagy segítség, gondolom.
2016. dec. 24. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Heinz
2016. dec. 24. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
67%
Amit én keverek ki, max. negyedóra munkával.
2016. dec. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

3. válaszoló, te elolvastad, amit írtam? Aki hasznosat írt annak köszönöm...


Hát semmi baj egy tojásmentes krémmel, csak szerintem elég meredek majonéznek nevezni. Attól még lehet finom, de vszínű nem lesz majonéz íze. Kb olyan ez mint egy kókuszmentes kókuszgolyó.

2016. dec. 24. 08:45
 5/15 anonim ***** válasza:
33%

Nem nagyon értem ezt a hisztit.

Egyszerre akarsz tojásmentes majonézt, mert a párod undorodik tőle, meg tojásosat, mert a tojásmentes nem majonéz ízű.

Nyilván nem fog összejönni.


Csináld meg házilag frissen, a finnyás hülyének meg hazudd azt, hogy tojásmentes.

2016. dec. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nem akarok tojásmentes majonézt, hanem olyat, amiben nincsen nyers tojás... Nyugi van.


Az én páromra meg ne használj ilyen jelzőket, legyél szíves.

2016. dec. 24. 09:12
 7/15 anonim ***** válasza:
25%
Se tükörtojásból, se rántottából nem lehet majonézt csinálni, csak nyers tojásból.
2016. dec. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Globus
2016. dec. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Tisztázzuk, majonéz egy folyadék-folyadék emulzió (víz és olaj). Tojássárgájában található lecitin katalizátorként működik közre a két elegy eloszlatásában.


Úgyhogy vegyél tojásport, vagy lecitin granulátumot (E322), aztán az ízesítés már csak rajtad múlik.

2016. dec. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 aperitif ***** válasza:
100%

Több ötletem is van.

Lehet majonézt készíteni kemény tojásból is, bár ezt inkább csak tojássalátához, vagy olyanhoz szoktam csinálni, amiben van főtt tojás, mert érződik rajta a főtt sárgája íz.

Lehet házi majonézt, illetve majonéz pótlót tojás nélkül csinálni, akkor a mustárt kell először az olajjal elkeverni, aztán jöhetnek bele az ízesítők. Ebben az esetben jóval kevesebb olajat kell bele tenni, mert a mustár nem veszi fel. Egy barátnőm, aki dolgozott hidegkonyhán, azt mesélte, hogy ott simán a tejfölbe keverik bele az ízesítőket.


Ha ritkán kész majonézt használok, akkor azt mindig egy kicsit feltuningolom, azaz megkóstolom, és teszek bele cukrot, sót, mustárt, citromlevet, ami éppen hiányzik belőle (nekem általában minden hiányzik). Ha például neked túl savanyúnak tűnt, akkor cukorral, sóval, kicsit több tejföllel tudsz ezen javítani, még mielőtt beletennéd a kukoricát.


Neked is boldog karácsonyt!

2016. dec. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!