Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Ujrafagyasztott hus 2 nap...

Bambulka kérdése:

Ujrafagyasztott hus 2 nap utan lehet fogyasztani?

Figyelt kérdés

a multkor vettem egy 2 kilos csirket de a mellet kulonraktam hogy majd megcsinalom. csak annyi volt a baj hogy a melyhutobe tettema huto helyett es ujrafagyott ezt meg meg lehet enni?

at halottam h fagyasztas utan a bomlas folytatodik de csak 1 ejszakat volt a fagyasztoban



#egészség #csirke #csirkemell #hús #fagyastas #ujrafagyastas
2017. jan. 9. 11:50
 1/1 anonim ***** válasza:

A bomlás NEM a fagyasztóban történik - elvégre a fagyaszó éppen ez ELLEN lett kitalálva.


A gond az, hogy amikor kiolvasztottad, akkor elindult egy bomlási folyamat, mert a fagyasztás során sérülnek a sejtek, és a mindenhol jelenlévö baktériumok elkezdik a húst bontani. Normál esetben ez nem gond, mert a húst hökezeled és emiatt nem tudnak elszaporodni.

Ha lefagyasztod, akkor ez az állapot megmarad, csak a bomlás áll meg, de a következö kiolvasztáskor folytatódik - és ez ESETLEG lehet probléma.


Szerintem ha a kiolvasztás után nincs semmi szaga, akkor alaposan átsütve megeheted,.

2017. jan. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!