Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Miért is kerül többe a tojás?

Miért is kerül többe a tojás?

Figyelt kérdés

Értem én,hogy döglenek a csirkék,de az előállítási költsége nem változott.


Az Áfát csökkentették,de....


Valamit rosszul csinálunk



2017. jan. 13. 11:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

HA nincs tyúk - mert nem a csirke tojik tojást -, akkor nincs, vagy jóval kevesebb a tojás, azaz többe fog kerülni. (Ugyanis a tojást NEM elöállítják, hanem a tyúkok tojják - már ha vannak egyáltalán)


Az áfacsökkentés meg parasztvakítás.

2017. jan. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Oké hogy csökkent az áfa, de itt a tyúkok sorra hullanak el, és minél kevesebb van annál kevesebb a tojás is. A tojás így alapból kevesebb, oké hogy el lehetne adni kevesebbért is azt a keveset, de gondolj bele. elég ha egy kitermelő picit feldobja az árát és úgy is simán elbírja adni mert az olcsóbb jobban fogy kevés van, ahol meg akkor nem kapni akkor valaki akinek nagyon kell beéri a drágábbal is. Aztán ezért emelik sorra fel az árakat mert tudják hogy ha az olcsó elfogy mert hamarabb elfogy és nem tudnak termelni akkor a drágább is jó a vásárlónak, ha nincs olcsóbb.

Másfelől a termelőket is meg kell érteni mert az előállítási díj valóban nem emelkedett de nekik is jóval kevesebb jön be az eladásokból mert keveset tudnak eladni, és hiába marad több takarmány, de a hely ahol vannak a csirkék annak is van rezsije amit ugyanúgy fizetnie kell.

2017. jan. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Téli időszakban kevesebb a tojás.
2017. jan. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
47%

Jaj hát persze, mert ezt el is kellene hinnem, hogy pont most hirtelen az összes tyúk mégdöglött?

Pont, mikor ÁFÁT csökkentettek?

Jaj, hát nem is átlátszó.

A magyar vállalkozó mindent benyel, aztán meg csodálkozik, hogy semmi kedvezményt nem kap.

2017. jan. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%

Annak biológia oka van, hogy télen jóval kevesebbet tojnak a tyúkok. Még a gépben nevelkedők is. Ezért télen mindig többe kerül.

Az áfacsökkenés nem jelent kötelezően aladási ár csökkenést is. Akár a termelő, akár a kereskedő dönthet úgy, hogy a fogyasztó árban nem érvényesíti a változást.

Lehet, így nő nyeresége, vagy bért emel, vagy fejleszt. Ők ugyanolyan emberből vannak, mint mi, s nem mind csaló.

2017. jan. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
56%

"Lehet, így nő nyeresége, vagy bért emel, vagy fejleszt."


Vagy lehet egyszerűen bebukja a pénzt.

Egyáltalán nem az jellemző a magyar vállalkozókra,hogy bért emelnének vagy fejlesztenének.

2017. jan. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%
Ha változatlan kereslet mellett csökken a kínálat, akkor emelik az árat, hogy a bekerülési költség ne növekedjen (hiszen a tojóházat akkor is üzemeltetni kell, ha a tojók felét levágták.
2017. jan. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én csak kicsiben termelek tojást. Munka mellett saját részre tartok tyúkokat, a felesleget szoktam csak eladni.

Télen kevesebb a tojás, ráadásul ezekben a nagy hidegekben még azt is meg kell oldani, hogy ne fagyoskodjanak. Mi pl. ezt infralámpával oldjuk meg, ami energiaigényes.

Szóval a kevesebb tyúk kevesebbet tojik, a kajájuk ill. a tartásuk meg egyre drágább. Így emelkedik a tojás ára is.

2017. jan. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én olcsoban vetem a tojást mint 2 ünnep között,igaz nem piacon veszem hanem boltban ott meg tényleg olcsobb lett.
2017. jan. 14. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!