Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mennyiben kerül most egy kiló...

Mennyiben kerül most egy kiló tojás?

Figyelt kérdés
2012. aug. 23. 20:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Attól függ mekkorák és db-ját mennyiért adja.

Hozzánk legközelebbi zöldségesben db-ja 45 Ft, és 17 db. volt 1 kg = 680.- Ft/kg. Ez kb. közepes tojások voltak.

De ha a tojás apróbb, és pl. 20 db kell, hogy 1 kg legyen, akkor az már kb. 900.- Ft/kg., ha változatlanul 45/db-ért adja.

2012. aug. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
én igy még nem is hallottam hogy 1kg tojás. igaz a tojás 60%-a nálunk házi, de a többit darabra veszük. de jo tudni hogy igy is mondják, és van is igy :)
2012. aug. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Pedig jó ha tudsz róla, hogy aug. 1-től a kereskedők kötelesek kiírni az általuk árult tojás árát kg-ban is, nemcsak db-ban!

Először én is agyament ötletnek tartottam, most viszont látom, hogy valójában így jön ki, ha valahol az apróbb tojást is ugyanannyiért árulják, mert akkor annak a kilónkénti ára sokkal magasabb lesz.

2012. aug. 24. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A kilóár csak az összehasonlíthatóságot szolgálja, nem kell ezentúl kilóban kérni a tojást.

csak gondolj bele, hogy minden egyéb darabáras terméken is rajta van a kilós ár, hogy össze tudd hasonlítani más gyártók termékeivel. vegyük pl a joghurtokat, tejfölöket.

ma már kismilliú kiszerelésben gyártják őket, a vevő csak a pohár árat figyeli, és lehet, hogy rosszul jár.

csábító lehet egy "nagypohár " tejföl akciós áron, aztán otthon jövünk rá, hogy 450 gr helyett, csak 330 gr-os a nagypohár...

Mindent el kell olvasni, és mérlegelni, hogy nekünk , illetve a pénztárcánknak melyik éri meg.

visszatérve a tojásra, a kilós ár feltüntetése a nagyüzemi termelőkre kötelező, a piaci árus, aki 50 tojónál kevesebbet tart, nem köteles kiírni a kilóárat.

2012. aug. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Persze, pont arra szolgál, hogy könnyebb legyen összehasonlítanod, hogy melyiket érdemesebb megvenned. Amelyik ára kg-ban kevesebb, az valójában az olcsóbb. Ettől függetlenül nem kg-ban veszed, hanem ugyanúgy mint eddig, db-ra!
2012. aug. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én örülök ennek a szabálynak. mert talán annyira nem lehet majd becsapni a vásárlókat. Egy apró tojásból (amit mellesleg az Únijó legtöbb országában nem lehet forgalmazni)sokkal több kell, mint egy "normál" méretűből.
2012. aug. 25. 09:17
 7/7 anonim ***** válasza:

Persze először én is azt hittem, hogy a 30 Ft-os tojás olcsóbb, mint a 40 Ft-os.

Aztán gyorsan kiderült, hogy az olcsóbból esetenként el kellett használnom 2 db-ot is = 60.-, mert annyival kisebb volt a normál méretnél.

Vissza is tértem a 40 Ft-os vásárlására.

2012. aug. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!