Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Diétázni szeretnék, de nem...

Csabijar kérdése:

Diétázni szeretnék, de nem teljesen tudom melyek azok az ételek amitől nem hízok viszont meglegyen minden szukseges anyag a szervezetembe?

Figyelt kérdés
Milyen diétás ételeket ehetek,pl mit érdemes reggel delbe es este fogyasztani?Gondolom mindennek megvan a maga ideje.Persze a mozgas az megvan csak leadni szeretnek a,sujbok.Koszonom a segitseget
2017. jan. 15. 13:34
 1/5 anonim ***** válasza:
17%
Zöldség, gyümölcs, húsok, halak, oliva v kokuszolaj. reggelire zabkasa pl
2017. jan. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2017. jan. 15. 14:17
 3/5 anonim ***** válasza:
33%

Szia! Eléggé tájékozott vagyok a témában így segítek. Kezdjük a zöldségeknél, gyümölcsöknél. Gyümölcsökből nem mindegy, hogy mit eszel és mennyit mert van bennük gyümölcscukor - valamelyikben több, valamelyikben kevesebb. A szervezet a glükózt és fruktózt tudja hasznosítani elégeti azaz energiaforrásként felhasználja vagy, ha nincs szükség rá, a májban és az izomban tárolódik, mint glikogén. Ha azonban a glikon-raktár megtelt, zsírrá alakítja a felesleget. (Mozgás hiányában persze.) Nézz meg egy fruktóz, glükóz táblázatot, hogy miben mennyi gyümölcscukor van és mennyi a napi ajánlott mennyiség.) A zöldségekben lényegesen kevesebb, ezekből ajánlott többet fogyasztani. Eheted a zöldségeket nyersen, párolva vagy főzelék formájában. Ajánlom a francia habarást ami annyi, hogyha mondjuk borsót főzöl főzeléknek, akkor egy marék borsót kiveszel, pépesíted, belecsurgatod a főzelékbe és csomómentesre kevered. Ez is habarás csak az egészségesebb variációja. Lehetőleg idénygyümölcsöket és zöldségeket válassz. Ha mindenképpen szeretnél mást is, mirelitet ajánlom a konzerv helyett. Kerüld az aszalt gyümölcsöket mivel magas a fruktóz tartalmuk és kén-dioxiddal dúsítják ami rákkeltő anyag. Fogyassz tejtermékeket is bátran, joghurtot, tejfölt, tejet, túrót, nézd meg ezeknek mennyi a kalóriatartalma. Kenyeret cseréld le tk kenyérre, felejtsd el a pékárukat mert mind üres ch (felemeli a vércukorszinted utána leesik és jól se laksz), süss házi kiflit tk lisztből vagy házi kenyeret és szórhatsz rá mindenféle magot. Felvágottak semmire se jók, maradék husból készülnek és drágák. Húsok közül javallottak a szárnyasok, a vörös húsok, a halak. Szerintem elsősorban nézd meg mennyi a napi kalóriabevitel-szükségleted (neten) utána írj heti menüt, reggeli-ebéd-vacsora és számold ki, hogy mennyit kell enned és mit ahhoz, hogy meglegyen. Én nem fogyizol csk egészségesen étkezek, de mutatok egy példát.

Reggeli: tk kenyér (egy szelet), olívaolajon sült tükörtojás, sok pardicsom, paprika.

Tízórai: 1 db avokádó.

Ebéd: natúr csirkemell párolt zöldségekkel.

Uzsonna: 1 db avokádó.

Vacsora: tejfölös túró paprikával.

Nem kértem ki szakértő véleményét, a netről írogattam ki mindent és állítom össze a napi menüt. Ez csak pár gondolat volt remélem, tudtam segíteni.

2017. jan. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Jaj de rendes vagy! Nagyon szépen köszönöm,igen te is sokat segítettél nagyon,eltudok már így indulni.Pont ezeket akartam megtudni,köszönöm választ kaptam! :)
2017. jan. 15. 18:36
 5/5 anonim válasza:

Szerintem az a fontos, hogy a diétázást ne egy időszaknak fogd föl az életedből, hanem változtasd meg a táplálkozási szokásaidat. Persze ez sokkal nehezebb, viszont tartós eredményt érsz el vele, nem ledobsz 10 kilót, aztán fél év múlva újra ugyanannyi vagy.


Szóval lényegében bármit ehetsz, amit eddig is, csak ésszel, mértékkel. Figyeld a kalória értékeket! Ha kevesebbet viszel be, mint amennyi az elégetett mennyiség mindenképpen fogyni fogsz!

Friss gyümölcs, zöldség bármilyen mennyiségben! (persze nem a banán agyba-főbe) Még úgy is, hogy jelentős cukortartalmuk van, biztosan nem ez lesz a bűnös, ha nem sikerül fogyni.

Egyél magas rosttartalmú ételeket, ezek valamilyen szinten megadják a szükséges teltség érzetet, viszont nagyrészt emészthetetlenek, így a bélműködést is segítik.

2017. jan. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!