Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Ezt meg kell főzni?

Ezt meg kell főzni?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, szinte semmit sem értek a sütés/főzéshez. Egy bolognese spagettit akarok csinálni. Vettem egy üveges szószt. Valamit kell vele csinálnom vagy csak elég felmelegíteni?

[link]



#szósz #Bolognese spagetti
2017. jan. 19. 15:37
 1/8 anonim ***** válasza:
15%
Meg kell főzni
2017. jan. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%

Végső soron, ha csak felmelegíted, s a tésztára öntöd, ehető ételt kapsz. A szósszal mást nem kell tenned.

Ha van rá módod, akkor egy kevés marha vagy sertés husit kockára vágsz, s puhára párolod. Összekevered a szósszal, s ezt öntöd a kifőzött spagettire. Reszelsz rá kevés sajtot is.

A husihoz: Hevítesz valami zsiradékot. Setészsír, kokuszzsír, margarin, vaj, olaj stb. A kockázott húst rádobod, s megforgatod. Ne legyen túl forró a zsiradék! Nyilván nem fogod tapasztalat nélkül "látni", mennyire meleg, de érzeni fogod, ha túl gyorsan hatna a husira. Csak ki kell fehérednie (nem betű szerint, de az eredeti színe változni fog.).

Ekkor csökkented a tűz erejét, öntesz alá kevés vizet, s lefeded. Addir rotyogtatod, amíg meg nem puhul (kóstolás!). Egyszerre sok vizet ne önts rá, mert főthús ízű lesz. Otthagyni se hagyd ott rutin nélkül, mert elfő a víz, s odaég a hús. A fedő kell rá, mert könnyebben puhul.

A sajt meg szinte bármelyik keménysajt jó. Ha nincs reszelőd, lehet reszeltet is kapni, de az drágább.

2017. jan. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Ma, ma 15:58! Mi a fenét akarsz főzni készre gyártott szószon?
2017. jan. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem tudok főzni, 10 éves korom óta rendelt kajákon élek. Most kezdtem el kicsit kísérletezgetni. Tudom hogy ez egy hülye kérdés volt, de ennyire kezdő vagyok.
2017. jan. 19. 16:09
 5/8 anonim ***** válasza:
79%

Nem tudom, ki volt az az értelmes, aki lepontozott, de ez áll a magyar üvegen:

Melegítse fel a szószt közepes lángon vagy mikrohullámú sütőben (a tető eltávolítása után), adja a tésztához, majd az egészet pirítsa össze egy serpenyőben.


szóval, akkor mit is kell rajta főzni?

És miben hibáztam, amikor hasznos választ adtam?

2017. jan. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hat en csak megmelegitem es raontom a fott tesztata. Tetejere reszelt sajt. Tok finom.

36N

2017. jan. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Akár mikróban is felmelegítheted. Ha van hozzá kedved, adhatsz hozzá répát, gombát, egyéb fűszereket, de nem muszáj.
2017. jan. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mármint ha tűzhelyen. :D
2017. jan. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!