Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Már megint drágult burkoltan...

Már megint drágult burkoltan a 20%-os alföldi tejföl?

Figyelt kérdés

Akciósan 99Ft volt a Sparban, megvettem és otthon vettem észre, hogy már csak 140gramm van a dobozban.


Kis tejföl történet

200->175g (2008)

175g->150g

150g->140g (2016)


Ez már a pofátlanság netovábbja.



2017. jan. 27. 12:02
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Magyar tejfölt akartam írni, de úgy tűnik az Alföldi tejfölre is épp úgy igaz:

[link]

2017. jan. 27. 12:04
 2/14 anonim válasza:
83%
Rendeld nagykerrol es akkor szinte ingyen van.
2017. jan. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Veszteséges eladás esetén két dolgot tudnak tenni: vagy az árat emelik, vagy a mennyiséget csökkentik. Mivel nincs fizetőképes kereslet arra hogy az árat növeljék a mennyiség megtartásával, így az egységár megtartása mellett a termék mennyiségét kénytelen csökkenteni a gyártó.


Vedd úgy, hogy a tejföl ára fixen 100 forint, 100 grammért. Viszont ez nem termel nyereséget, így a gyártási-eladási-adó-stb... költség nem fedezett. Ha megemelik a termék árát 120 forintra, akkor biztosított a stabil kereskedelme. Viszont az emberek nem hajlandóak 120 forintot fizetni érte, ha pedig nem veszik akkor megint nem lesz bevétel, így bukik a dolog. Ha az emberek továbbra is csak 100 forintot hajlandóak fizetni, akkor azt a 20 forintot úgy nyerhetik vissza ha elvesznek 20 grammot a termékből. Te hajlandó leszel 100 forintot fizetni érte, de már csak 80 grammos a termék. Ez így tömören a piac működése. Az alapprobléma hogy nincs elég pénze az embereknek a megemelt ár kifizetésére, de erről nem a tejföl tehet, sem a gyártója. A 2008-as példa pont rossz, hiszen onnantól évekig válság volt, így indokolt volt minden ilyen irányú ár- vagy mennyiségváltoztatás.


Az pedig nonszensz hogy másra kened a te saját figyelmetlenségedet. Nem burkolt az áremelés, mert rá van írva minden termékre az ára és hogy mennyi van benne, még külön a kilónkénti/literenkénti egységár is fel van tüntetve a boltban. Ha te nem veszed észre, az csak a te hibád.

2017. jan. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%

Mindennel ez van sajnos. Nagyon oda kell figyelni, hogy ár-érték arányban vásároljunk. A napokban megkívántam a chipset, ezer éve nem ettem már. A Lay's mosolygós csomagolású terméke került a kezembe, döbbenten néztem, hogy 299Ft 77gramm.. Alatta lévő polcon még a régi fajta csomagolással 329Ft volt a 110 grammos. Nem vettem meg végül egyiket se, mert visszataszítónak találom, amikor ennyire hülyének nézik az embert, főleg, hogy 1kg krumpli kb 120Ft.

Nem vágott volna a földhöz ez a pár száz forint, inkább elvi okok miatt vettem meg az áruház saját márkás termékét, jóval kedvezőbb áron.

2017. jan. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Chips korábban a Lidl-ben volt olcsó, most meg újabban a Penny-ben.
2017. jan. 27. 13:31
 6/14 anonim ***** válasza:
88%
Ami túró eddig fél kg volt, az most csak 45 dkg. Ránézésre nem is tűnik fel, csak ha elolvasod, mi van ráírva.
2017. jan. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Akkor meg ne vásárolj xd

Szerintem nem fognak eret vágni magukon, ha azt a havi 2000 ft-ot, amit rájuk költesz, másra költöd.

2017. jan. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
74%
A legtöbb szeletelt, védőgázas csomagolásban lévő felvágottnál is ez a helyzet. Régebben majdnem az összes 100 gr-os volt, mostanában 80 vagy 75 gr-osak, az áruk meg változatlan. Így az árat nem emelik, mert az rögtön szembe ötlő lenne, viszont a mennyiséget csökkentik, amit 10 emberből 5 nem néz meg.
2017. jan. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Bár a hármasnak igaza van, azért felmerül a kérdés, hogy meddig fog ez így menni... 10 év múlva gyűszűnyi mennyiségeket árulnak majd?
2017. jan. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Gazdasági helyzet függvénye a dolog. Ha nő a kereslet akkor a vásárlási hajlandóság is megnő, és ha ez hosszú távon stabil akkor majd visszatérnek a nagyobb kiszerelések is.


Ez szorosan összefügg a politikával amin lehetne oldalakon át vitatkozni, de szerintem nincs értelme. Csak annyit, hogy a bevezetett egészségügyi termékadó (chipsadó) pont egy olyan dolog volt ami miatt a cukros-sós dolgok árát növelni kellett, majd a mennyiséget lecsökkenteni, ugyanis az az érték amit a csomagba tehettek volna és megehetted volna azt most adóként kell kifizetniük, amit a vásárlóra szépen áthárítanak.

2017. jan. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!