Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Nekem miért nem sikerül a...

Nekem miért nem sikerül a zabkása?

Figyelt kérdés

Néztem különféle zabkása recepteket a youtube-on, és én is megpróbáltam elkészíteni. A boltban nem kaptam sima zabpelyhet, csak olyat, amibe van mazsola és kókusz is. Gondoltam, hogy az is jó lesz, de 3 perc mikrózás után még mindig nem lett belőle kása, sőt, nem is kezdte el egyáltalán magába szívni a tejet. Pedig ugyanannyi tejet használtam, amennyit a videóban is használtak. Ha ez számít valamennyit, a zabpehelyre az volt írva, hogy "MUSLI".:D

Vajon mért nem sikerült?



2017. febr. 11. 22:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Ra van irva hogy muzli..tehat nem zabkasat vettel hanem muzlit:dd..es megneznem osszetevoket is mert ilyenekbe eleg sok cukor is szokott lenni..bar nem tudom teged zavar e
2017. febr. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%

Zabkàsàshoz ZAB kell, nem pedig műzli!!!!


Minden boltban van ZABpehely! Azt vegyed! Nem egy bonyolult, de làtom valakinek ez is nehèz.

2017. febr. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
3 perc után amúgy a zab sem lesz kásás, 5-10 percet kell állnia. De tényleg zabpehely kell és nem műzli.
2017. febr. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%
Köszönjük. Vicces volt.
2017. febr. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Jól van na... Nem kell egyből leszólni, tudom, hogy nagyon analfabéta vagyok ezen a téren... Én kérek elnézést, hogy felmertem tenni egyáltalán a kérdést...:/

Egyébként meg abban a boltban nem volt ZABpehely. Először csináltam ilyet, és a kinézete alapjan eléggé ZABpehelynek tűnt. Az meg hogy rá van írva, hogy műzli, az csak összezavart. Azért vagyok ilyen téren nagyon tudatlan, mert itt mifelénk egyáltalán nem szokás ilyet enni, csak neten látok ilyeneket, szóval...

2017. febr. 12. 00:13
 6/15 anonim ***** válasza:

Ezt a hibát én is elkövettem :)

De a zabkását azóta sem szeretem, bárhogy is csinálom.

Irígy vagyok azokra akik szeretik!!!

2017. febr. 12. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
61%

Érdekes, de hát vannak fura boltok. Zabpehely szinte minden élelmiszerboltban van, alapdolog. Ha zabkását akarsz csinálni, azt vegyél. Abba is tehetsz mazsolát és kókuszt (személy szerint erősen ajánlom is, bár kinek mi jön be), de jobb, ha te állítod be az arányokat.


Bevallom, sosem jutott eszembe, hogy valajki ne tudjon zabkéását készíteni, elég egyszerű. A párom sokat készít, a főzőlapon, én keveset, mikróban. Mindketten vízzel készítjük, teljesen más arányban, hisz ez egyéni. Az enyémben több kókusz van, mint zab. Ettől még ugyanúgy működik, emiatt sem gondolom, hogy könnyű lenne elrontani.


A tejet/vizet zabbal nyersen is lehet enni vagy forró folyadékkal leönteni, a nyers lehet, hogy nem nevezendő kásának, nem tudom.

2017. febr. 12. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
A Sparban fix, hogy kapsz zabot. Ha nem boldogulsz kérd az eladó segítségét.
2017. febr. 12. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Erdélyben lakom egy nagyon pici faluban, szóval itt nincs olyan, hogy Spar, Tesco meg ilyenek.:) Csak ilyen nevenincs kis boltok.

Köszönöm a válaszokat!

2017. febr. 12. 12:18
 10/15 anonim ***** válasza:
64%
Édes Istenem. Lassan nem is ezek a vicceskedő-drámázó troll kérdezők fárasztanak jobban, hanem az őket halál komolyan vevő válaszolók. Én meg egyszer májkonzervet akartam készíteni, de nem sikerült, mondjuk az volt ráírva hogy banán, de na...
2017. febr. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!