Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Elképzelhető, hogy a zabkásátó...

Elképzelhető, hogy a zabkásától hízom? Valami nagyon gyors és egészséges reggeli ötletet tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés

Tavaly leadtam 16 kilót, utána egy darabig tartottam a súlyomat, most viszont megint felszaladt rám 2 kiló.

Amikor itthon vagyok, szinte mindig tejeskávét iszom 1-2 kocka 70%-os étcsokoládéval.

Sajnos kollégista vagyok, így a hét többi napján nagyon gyorsan kell megoldanom az étkezéseimet.

Tavaly mindig házi készítésű krémtúrót vagy joghurtot vittem, idén viszont átálltam a zabkására.

Érdekes,hogy minden oldalon agyon dicsérik,hogy milyen hatékony a fogyókúrában, de én nem érzem a hatását.

Eleve szénhidrát van benne, igaz, lassabban felszívódó.

Bár én a mostanában agyonreklámozott Görög Zitás bolti zabkását eszem. Jobban járnék,ha külön vennék zabpelyhet és vízzel elkészíteném cukor nélkül ? ... de sajnos ez nagyon időigényes folyamat.

Tudnátok valami egészséges, alacsony glikémiás indexű reggeliötletet? Ja, és hozzáteszem,hogy 4 éves korom óta vegetáriánus vagyok, így a hús teljesen kiesik az étrendemből.



2017. febr. 26. 14:15
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

Az a baj, hogy te nem zabkását eszel - ami magában egy nagyon egészséges, rostdús(tehát székletlazító, fogyást elősegítő) étel, hanem görögzitás műanyagfost.


A rendes zabkása összetétele: zab+tej/víz/növényi tej/joghurt/növényi joghurt + amit akarsz rá gyümölcs, kakaópor, stb.


A görögzitás húgynak 45%-a zab (a normálé ugye 100%), porított tejkészítmény (tejcukor, tejfehérje, tejzsír), fruktóz, porított glükóz-szirup, kukoricakeményítő, részben hidrogénezett szójaolaj, étcsokoládé 3% (cukor kakaómassza, dextróz, emulgeálószer: szójalecitin), zsírszegény kakaópor, étkezési só, aroma....


ugye nem kell kielemeznem, hogy ebben legalább 3 féle cukor, halom felesleges dolog pl. keményítő, hidrogénezett szójaolaj, stb. van, aminek ott semmi keresnivalója?


A tejeskávé csokival meg nem reggeli.



Na mindegy, szóval ezt leszámítva alacsony glikémiás indexű:

- valódi zabpehely

- chia pudding (házi)

- tk kenyér/zsemle különböző feltétekkel pl. avokádó, olajbogyó, feta, paprika, paradicsom, sajt, saláta, uborka

- tojással töltött sült avokádó

- mindenféle tojás

- zabpalacsinta

- joghurt, túró, növényi joghurt/túró

- ubi, paprika, zeller + sajtos mártogatós

- cukkinis vagy gombás frittata

- zöldséges tortilla wrap

2017. febr. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
Én is ettem azt a bolti zabkását és rám is jött fel pedig ugyan azt ettem amit eddig. Ha magadnak csinálnád nem lenne vele probléma. A boltival is csak az a baj hogy sok benne a cukor. Esetleg próbáld ki a joghurt granola párosítást, én imádom.
2017. febr. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

200 Ft a boltban 0,5 kg zab. Ez nekem elég általában 4-5 napra. Reggel felöntöm tejjel, plusz rakok hozzá még 1-2 dolgot, mint pl fahéj, gyümölcsök, stb, és hagyom állni 15-20 percet, amíg megszívja magát. Ezután megeszem, és simán kibírom vele ebédig, mert nem leszek addig éhes.

Nem kell az agyoncukrozott és reklámozott kacatokat megvenni.

2017. febr. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Noblesse Oblige ***** válasza:

még azok a műzlik is jobbak amiket dobozba lehet venni és a zab mellett ott az aszalt gyümi és társai.

A görög zitás zabkása annyira zabkása, mint amennyire a pizza hut autentikus olasz étterem.


Én úgyszoktam csinálni régebben, hogy vettem aszalt gyümölcs mixet. Ezt felaprítottam, pár magvat (mogyoró, dió, mandula ... stb), fűszerek:fahéj, édeskömény, szerecsendió... amit akarsz, és ezt összekevertem. Majd csak ki kellett venni 2-3 evőkanállal felönteni forróvízzel vagy tejjel esetleg joghurttal, lefedni, kicsit hagyni, hogy a zab megduzzadjon, a gyümiből a cukor kioldódjon és már kanalazhatod is be. Kb. összerakni ezt 30 perc. Ráér este vagy amikor van időd rá és 1 hétig megvan a reggeli alapod.

2017. febr. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én vízben főztem a zabpelyhet. Kb. 10-15 perc. Megfőztem vagy 4-5 napi adagot, kis méz bele, aztán mikor ettem, csak szedni kellett belőle, meg hozzá rakni amit épp kívántam. Gyümölcs, aszaltak, magok... Igazán nem sok idő.
2017. febr. 27. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
én SOHA nem főzöm, sima nagy kiszerelést veszek, öntök rá vizet, és már eszem is, nem főzöm, nem várok 20 percet vele...és ha édesebben enném, eritritet teszek bele
2017. febr. 28. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!