Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Buggyantott tojás milyen ízű?

Buggyantott tojás milyen ízű?

Figyelt kérdés
Olyan mint a főtt tojás? Hány percig kell főzni?

2017. febr. 27. 12:37
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Lágytojásízű.
2017. febr. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
47%

A sárgája olyan, mint a lágytojásé, de a fehérje keményebb lesz.

A szakácsok szerint a három megjegyzendő szám:

3 perc: lágytojás,

6 perc: buggyantott tojás.

9 perc: keménytojás.

A buggyantott tojáshoz ne felejts el a són kívül egy kanálnyi ecetet is tenni a vízbe.

2017. febr. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%

Tojás íze van a közepe pedig lágy tojás.

Így készül.

Amire figyelni kell, hogy szobahőmérsékletű legyen a tojás (ha lehet, friss legyen). A vizet felteszem forrni ne fazékba, tedd csak egy olyan közepes magasságú lábosba, ami nem túlzottan mély nem kell teli tenni KB csak olyan feléig se érjen a víz. Ha felforrt a víz sózom, majd lejjebb veszem, alatta tüzet. (a lényeg csak, hogy pötyögjön ilyenkor szoktak ecetet tenni a vízbe én csak akkor teszek bele, ha pl. leves betétnek készül ecetes tojásként.). A tojásokat nem beleütöm a vízbe. Először egy müzlis tálba ütöm. Majd a tálkából nagyon óvatosan beleöntöm a vízbe. Nem nyúlok, hozzá hagyom ,hogy a fehérje körbe vonja, ha kell evőkanállal a fehérjét a sárgája köré hajtjuk, hogy szép formás legyen. 3-4 percig főzzük, szűrőlapáttal kiemeljük (ezt sem kell, mindig látni fogod, hogy kell ezt az a fehérjét terelni vagy nem).. A lágy tojásnak KB így 3-4 perc kell a keménynek 8-10 perc. Arra is figyelj, hogy milyen széles a lábosod azért, hogy lásd mennyi tojást tudsz beleütni. Nem szabad túl zsúfolni. Mert akkor, ahogy terül a fehérje a hőtől az összes össze föl. Én Max 2-3db teszek a vízbe egyszerre. Ha ecetes tojást szeretnél, akkor 1liter vízhez és 5db tojáshoz 6-7 evő kanál ecet kell, de csak a 20%-os jó. Ennél az ecet mennyiségnél pikánsan lesz ecetes a tojás és nem durván.

2017. febr. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes leirast,ki is probaltam. Legközelebb több ecetet teszek bele,mert jo savanykasan szeretem.:)
2017. febr. 28. 10:27
 5/5 anonim válasza:
46%
Soha nem teszek ecetet a vízbe és 2 percig főzöm csak a vízbe engedés után.
2018. jún. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!