Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Hogyan tudok ~70g fehérjéhez...

Hogyan tudok ~70g fehérjéhez jutni ha ki akarom kerülni a húsokat? És aránylag olcsó legyen? Pl fehérje szeletek segítségével mennyibe kerülni ennyi fehérjét bevinni a szervezetbe?

Figyelt kérdés

2017. márc. 18. 12:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Tojás 4g/db 50Ft ez kb 20 tojás, az 1000Ft


Sajtok, 25g / 100g - 900Ft 75g fehérje

Joghurt, tej kb 3g/dl - 2L tej 400Ft


Mozzarella sajt 22g fehérje/100g - 250Ft / db - 88g 1000Ft


Túrót meg kell nézni, mondjuk sovány túrót. Abból 450g túró kb 500Ft - kb hasonló lehet a fehérje benne mint a tejben


Gyógyszertárban van fehérje olyan betegeknek,akiknek azt kell szedni, de nem tudom mennyire jó minőségű és melyik jobb húsból, szójából, gyógyszertári fehérjéből enni a fehérjét, mert eltérőek, de nem tudom mi a különbség.


Csirkemellfilé 1200Ft 1kg, amiben van 250g fehérje


Fehérjepor, ha nagy kiszerelésben veszed, akkor 7-8 Ft-ra jön ki egy gramm fehérje a scitec 100% whey-ből.

A csirkemell kb. 6 Ft / gramm összehasonlítás képen.



Nézd meg a közértben amit veszel, rajta van a fehérje, elosztod az árát, meg a mennyiségét, felírod és megnézed melyik a legjobb.


Összeírod a kedvenc kajáidat és a pénzedhez igazítod.

2017. márc. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem felesleges mesterséges sz*rokat venni, és nem is egészséges.


A fekete babban pl. 21/100g fehérje van, a vesebabban 24, A földimogyoróban 26g.


Ha eszel napi 1 főételt amiben van 200g hüveles/babféle, és elnassolsz napi 1 zacskó olajos magvat máris megvan a cél - sőt, túl is léped, mert gondolom más fehérjét tartalmazó ételeket is fogyasztasz.


Pl. 100ml szójatej 3g fehérje, ha reggelire megeszel egy műzlit ebből is megvan kb. 6g.

2017. márc. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%

Első, a húst ki akarja hagyni, akkor miért ajánlod a csirkét?

A túróban pedig nem annyi a fehérje mint a tejben, hanem kb. 11-12g. A joghurtban kb. 10g szintén és nem 3g.

2017. márc. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Oda van írva, hogy összehasonlítás képen, nem gondoltam volna, hogy jön egy szerencsétlen, aki sem olvasni nem tud, sem a sorok között olvasva, értelmezni a dolgot.


Nem ajánlottam neki a csirkét, csak összehasonlítás miatt írtam, mert nem írta a kérdező anyagi okokból akarja kikerülni, vagy más oka van.


Remélem így szájbarágósan már tudod értelmezni.

2017. márc. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

100g joghurtban 3g fehérje van. Miért okoskodsz?


Legalább nézz utána, én a joghurt dobozáról tájékozódom.

2017. márc. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Jó szar joghurtot vehettél. Vagy inkább az adag fehérjetartalmát nézted, és nem a 100g-ét.
2017. márc. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

kedves kérdező!


fehérjepótló sz@rokat semmi estre sem vásárolj.

Írj egy csekklistát, melyre felírod az általad kedvelt, és elérhető árú termékeket.


Túró(akár többféle is)

Tej, százalék szerint(ne uht-t)

Tejsavó italok,

tojás, és variációi

..és így tovább



amúgy a gúgliba beírod..és csodát látsz..

2017. márc. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nézd meg a tápértékét


[link]


100 grammban 3,4g fehérje. Most még meddig értetlenkedsz.

2017. márc. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Danone 100g / 2.9g fehérje


[link]


Hány joghurt oldalát másoljam be?

2017. márc. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A komplettálás is hasznos: bármilyen hüvelyes plusz gabona vagy hüvelyes plusz rizs teljes értékű fehérjét ad.

A variációk száma végtelen.


A vegák és a vega testépítők is alkalmazzák.

2017. márc. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!