Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Vegánoktól kérhetek kis...

Vegánoktól kérhetek kis segítséget, hogy miből lehet úgy bevinni a fehérjét, hogy teljes értékű legyen az aminosav profil?

Figyelt kérdés
Csak tápkiegészítővel lehet vagy vannak olyan növényi eredetű kaják is, amikben megvan az összes szükséges aminosav?

2016. dec. 5. 12:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell annyira veszettül figyelni rá, de a hüvelyesek jól kiegészítik egymást az olajos magvakkal és még sokat se kell enni belőlük, tehát jó választás.
2016. dec. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Hüvelyes gabonaféle is tökéletesen kiegészítik egymást... amúgy minden növényben megvan minden aminosav, csak némelyikben van aminek alacsonyabb az aránya... ha eleget eszel, akkor egyszerűen nem tudsz nem bevinni elég fehérjét...
2016. dec. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ajánlom a 80 10 10 című könyvet, abban minden benne van... annyi, hogy testépítésnél némileg több fehérje is mehet mint amit a könyv tanácsol, de ha most ismerkedsz a vegan kajálással, mindenkép érdemes elolvasni.
2016. dec. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Igazából a veganság fegyencedzésének szoktam nevezni a 80 10 10-et, mert ugyan úgy tele van fals infókkal és idiótaságokkal, de nagyon sok hasznos infó is van benne, főleg egy kezdőnek...

De azért nem kell szentírádnak venni, főleg ha testépítés a cél...

Én kb 150gramm fehérjét, 450gramm szénhidrátot és minimális zsírt viszek be.

2016. dec. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Vannak jó kis kombók (én is azokat tudom fejből, amiket már írtak), de ha ügyelsz a fehérjére, a lizinre s amúgyis változatosan eszel növényeket, nagy bajban már nem lehetsz.
2016. dec. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyél változatosan, és nem lesz semmiféle problémád. Tényleg. 5 éve versenyszerűen futok, és kerékpározok, 7 éve vagyok vegán, és soha nem törődtem teljes aminosavakkal, b12-vel stb. Persze az első 1 héten utánajártam, hogy mikben van több fehérje, milyen ételek különösen egészségesek stb, de sosem görcsöltem rá olyan dolgokra, amiket a mindenevők mondogattak nekem. A vérképem tőkéletes vegán diétával, míg régebben napi 3-4 féle vitamint kellett szednem, mert beteges voltam.
2016. dec. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

3-4-5 különböző fajta rizsem, csemege kukoricám, tofu, lencse, zabpehely, banán, málna, spenót, darált lenmag, répa és fehér répa, vörös és fokhagyma + fűszerek(ez nálam tárkony, fekete bors, himalája só), kókusztej...

Ezekből mindig van annyi bevásárolva, ha úgy jönnék ki anyagkilag, akkor 1 hónapot is kihúzom belőlük...

Reggeli általában 2 banán

Melóban 300gramm főtt rizs 150gramm tofu-val,

Mikor hazaérek 1 szmutyi 3banán 200gramm málna, 1kanál darált lenmag, 100gramm zabpehely, némi kókuszreszelék, 150-200gramm spenót


Késő délután 200gramm lencséből főzelék vagy leves, gazdagon telerakva zöldséggel...


Ha vacsira kívánok valamit akkor mégegy smoothie.


Persze nem minden nap eszem ezt, de ez mindig rendelkezésre áll mert ezeket nem tidom megunni, és ha esetleg kifogyok a kaja pénzből, akkor nem kell gondolkodnom, mit egyek...

2016. dec. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
49%
#6 lehet, hogy a futáshoz/kerékpározáshoz megfelelő az a megoldás, de eltévesztetted a kategóriát, ahogy szerintem a többiek is néhányan :)
2016. dec. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

#8

Őszintén miért fáj neked, hogy másból is be lehet vinni a megfelelő tápanyagokat, mint húsból...

Tök mind1, hogy halott állatokat eszel, vagy növényeket, testépítés szempontból legalábbis...

A lényeg a makro tápanyagokon van... ezt nem tagadhatod...

2016. dec. 7. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! :)
2016. dec. 7. 11:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!