Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Túlzott mennyiségű fűszer...

4patus4 kérdése:

Túlzott mennyiségű fűszer fogyasztás hosszú távon járhat-e bármiféle egészségre ártalmas "mellékhatással"?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A következő dologban kérném szíves segítségeteket (remélem végre találok valakit, aki megtudja válaszolni).

Szóval: Nagyon szeretek különböző fűszereket használni az ételeim elkészítéséhez. Viszont mostanában gondolkoztam el azon, hogy lehet túl sokat használok belőlük - és hogy ez vajon hosszú távon nem okozhat-e valami problémát..


Annyira kíváncsivá tett a dolog, hogy konkrétan leméregettem egy héten keresztül, hogy kábé napi szinten mennyit használok belőlük - a végeredmény a következő lett:

- reggel: 2-2gr őrölt ceyloni fahéj, szegfűszeg, édeskömény, kardamom

- délben: 2-2gr őrölt görögszéna, római kömény kurkuma, mustármag

- este: 2-2gr őrölt rozmaring, gyömbér, kurkuma, oregánó.


Ez így azért mégis csak napi szinten összesen kábé 25gr fűszer.. Viszont már vagy 7-8 hónapja így táplálkozom, mert tényleg nagyon szeretem őket + a jótékony hatásuk sem mellékes szempont : )


Sajnos a neten több órányi! kutatás után sem találtam semmi használható infót a dologról, és emellett sok más fűszerekkel és gyógynövényekkel foglalkozó könyvben is próbáltam utánajárni - sikertelenül. Mindenütt csak annyit mondanak, hogy annyit használj amennyi jól esik..


Bocsánat a kissé hosszú kérdésért, csak tényleg eléggé érdekelne a dolog.

Van-e esetleg bárki más hasonló nagy fűszerimádó? (bár lehet, hogy Indiába kellett volna születnem, nem tudom.. : ))


Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat és további kellemes hétvégét kívánok.



2017. ápr. 22. 14:08
 1/1 anonim ***** válasza:

Semmi bajod nem lesz tole, a kurkuma lehet egy kicsit hashajto hatasu

A sok csipossel szokott gond lenni, mert az hosszutavon okozhat gyulladast, kronikus hasmenest, stb. De ezzel igy nincs baj, ugyis erzed magadon, ha nem esik jol, vagy nem erzed olyan jol tole magadat. A fahejjal sincs baj, ha nem magas a vernyomasod.

2017. ápr. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!