Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A lencse miért nem létezik...

A lencse miért nem létezik üveges konzervként?

Figyelt kérdés

Rendszeresen eszem hüvelyeseket (napi szinten), mert full egészséges és finom, de nincs időm megfőzni. (férfiember)

Viszont mivel rendszeresen és sokat eszem, nincs kedvem a fém-konzervdobozokból esetlegesen kioldódó nehézfémeket összegyűjteni magamban, ezért mindenből amiből lehet, üveges konzervet keresek.

Borsóból van dögivel, minden gyártó csinál üveges verziót.

Babból már kevesebb, de Auchanban találtam 3 félét is.

LENCSE viszont sehol semmi, pedig az a kedvencem...

Ötlet, hogy miért nem csinálják?

(tudom-tudom, főzzem meg magam... :)



2017. máj. 24. 12:30
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
49%
A férfiak nem azért főznek kevesebbet, mert lusták nekiállni és/vagy nem is tudnak főzni és/vagy inkább elvárják az asszonytól, hogy megcsinálja? :D
2017. máj. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Te láttál már konzervdobozt belülről?
2017. máj. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

9-esnek: Másokat nem sértő sztereotípiát használni, kifejezetten poénból, egyáltalán nem kínos.

(durván megsértettem a nőket azzal, hogy ők többet főznek)

Ellenben felettébb kínos hogy ennyi időt és energiát pazarolsz az életedből mások kioktatására.

Lesed a kérdéseket (pár percen belül válaszoltál a kérdésfeltevés után), de nem a kérdésre válaszolsz, hanem keresel bármit, amibe beleköthetsz, és jól megmondhatod nagy intelligensen (megnyugtatlak, csak képzelt) a tutit. ;)

Mondtam én hogy frusztrált vagy... :D

2017. máj. 24. 23:45
 14/20 A kérdező kommentje:
10-esnek: jó ötlet a rendelés, de kényes vagyok az elkészítésre, (olyan étrendet követek jelenleg ami alacsony zsírtartalmú (mielőtt nekem esik bárki emiatt, egészségügyi okokból és sikeres eredménnyel), és a kifőzdék által olajjal-zsírral nyakonöntött főzelékek nem játszanak), valamint szeretem indiai fűszerezéssel elkészíteni, ami szintén nem játszik azokon a helyeken ahol lencsefőzeléket csinálnak.
2017. máj. 24. 23:49
 15/20 A kérdező kommentje:
11-esnek: általában de :D
2017. máj. 24. 23:49
 16/20 A kérdező kommentje:

12-esnek: persze!

láttam már olyan konzervbelsőt aminek a fala foltos volt mert ki/feloldotta a benne levő gyümölcs leve (sava?), pl. ananászkonzerv volt ilyen

De vannak minőségi konzervdobozok, csak ott az a baj, hogy a belső felületet vékony fehér színű epoxigyantával vagy pvc-vel vonják be, és ezek Biszfenol-A-t tartalmaznak.

2017. máj. 25. 00:05
 17/20 A kérdező kommentje:

[link]


a cikkben szereplő Jenny Carwile tanulmány pedig itt található:

[link]

2017. máj. 25. 00:13
 18/20 anonim ***** válasza:
A konzervekben lèvő nagy mennyiségű cukor többet árt
2017. máj. 25. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

ez igaz is lehet, de szerencsére a nem szószos (natúr) bab ill. lencse konzervekben egyáltalán nincs cukor... ;)

csak víz és só.

A borsó konzervben van cukor, de minimális, 2 gr/100 gr-onként.

De ha valaki pl. chiliszószos ízesített babkonzervet vesz, na ott már van cukor dögivel :) (ketchup és társai)

2017. máj. 25. 21:28
 20/20 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy régebbi a kérdés, de a problémádra megoldás lehet, ha egyszerre megfözöl (pl egy hét végén, amikor több idöd van) nagy adag (akár 1-2 kg) lencsét és ezt akkora adagokban, amit egyszerre megeszel, lefagyasztod. Akkor csak nagy ritkán kell idöt szánni a fözésre, viszont sokáig - hetekig, hónapokig - van elökészített lencséd, amit bármikor meg tudsz enni.

A másik tipp részemröl a vörös lencse, ennek a fözési ideje 10 perc, és áztatni sem kell - ezzel a kevés idö kiesik, mint probléma.

2018. júl. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!