Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Lejárt MIZO flörtöt sózott...

Lejárt MIZO flörtöt sózott rám a CBA, lehet bajom tőle?

Figyelt kérdés

Sajnos figyelmetlen voltam és több MIZO flört pudingot is vettem, mikor már előtte való nap lejártak.

Csak itthon vettem észre, hogy rám sózták. Mindig megnézem a lejáratukat, tegnap sajnos nem, siettem, csak bedobtam párat.


Nem akartam visszavinni, mert csak pár száz forint, de kidobni se akartam.


Lehet tőle bajom?


Nem volt szaga, vagy ilyesmi.



2017. jún. 24. 09:17
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
69%

Nem sózták rád, te vetted meg.

Igen, lehet tőle bajod.

2017. jún. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:

Le kellett volna szedni a lejárt terméket a polcról, tehát rám sózták.


Ne védd a boltot, mert nem fair. A NÉBIH-nek magyarázhatna a bolt, hogy minek vette meg a vevő, olyan bírságot kapnának, hogy hajuk ketté áll.


Nem az első eset, soha nem balhézok, sokszor vissza sem viszem, tudom, hogy sok a meló, kevés az ember, de hihetetlen, hogy nincs egy olyan raktárszoftver, amibe a beérkezett áru lejárati ideje automatikusan bekerülne, és szól a rendszer, hogy, mondjuk nem lett eladva 10db tej, aminek holnap lejár a szavatossága, keressék meg és dobják ki.

2017. jún. 24. 09:25
 3/33 anonim ***** válasza:
80%
Úgy látszik a fogalom jelentésével sem vagy tisztában hogy "valakire rá sózni valami".
2017. jún. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
73%
Te akartad megvenni, nem vezetett meg senki.
2017. jún. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

Titeket tenyésztenek valahol, akik véditek őket?! :DD


Mindent megnéztek, mindent pengén előre csekkoltok, amikor vásároltok, gondolom.

A boltba vetett bizalom alapvető. Ez vezetett meg.

Nyilván nem naponta történik ez, de könyörgöm, ne védjük már azt a boltot, aki gond nélkül kiárulja a lejárt termékeit.


Ráadásul egyes termékekből túlrendelnek, igaz ez a mirelit pizzákra is, ahol bizonyos ízűt senki nem eszi, de azzal van teletömve a fagyasztó, ugyanez igaz a pudingokra. Nem hajlandóak kipakolni a friss, pörgős árukészletet, mert a kevésbé fogyó pudinggal tömik tele a polcot, hogy ne rothadjon rájuk. Ésszerűtlenül rendelnek, és ennek az a hátránya, hogy kénytelen vagy a kevésbé jó ízű terméket venni, ami meg hetek óta nem kelt el.


Sajnos látszik a munkaerőhiány, a szakértelem hiánya, a rutin, tapasztalat, az átgondoltság hiánya.


Annak örülnék, ha végre olyan címkékkel látnák el egységesen a termékeket, amiken rajta van a lejárat is digitálisan kódolva, és amikor lehúzza a kasszánál a pénztáros, akkor egyből jelez, ha már lejárt.



Semmibe nem kerülne kifejleszteni egy ilyen pofonegyszerű rendszert, az élelmiszeripar pillantok alatt kitermelné a fejlesztési és gyártási költséget, tekintettel a nagy termékszámnak.



Minden lényegi információt lehetne digitálisan IS feltüntetni a terméken és akkor nincs ilyen tévesztés, nincs több hasmenés, gyomorfájás.


Na meg a NÉBIH sem vágna oda egy pár milliós büntetést.

2017. jún. 24. 10:20
 6/33 Kikry válasza:
100%

A baj függ a fogyasztás és a lejárati dátum közt eltelt időtől, és a tárolás módjától. Én egy-két napja lejárt tejterméket még meg merek enni ha a fogyasztásig hűtőben tartottam, továbbá illatra és kinézetre is megfelelő, és eddig nem volt tőle bajom. A lejárati dátum úgy van belőve, hogy a termékben tenyésző bacik még ne jelentsenek gondot az emberi szervezetnek. Ha hűtőben tároltad és mondjuk ők is, akkor a baktériumok/gombák szaporodása lassabb, így később érik el azt a szintet, hogy mondjuk szalmonella betegséget okozzanak.

Emellett az esetet érdemes jelenteni a Nébihnek, aki kiszállnak a helyszínre ha panasz érkezik hozzájuk. Az eseted után büntetést csak akkor kapnának, ha te kétséget kizárólag bizonyítani tudnád, hogy a terméket x időben y helyen vásároltad, és ekkor már romlott volt. Ehhez a blokk kevés.

2017. jún. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

Nem akarok én jelenteni semmit :), nem célom, hogy megbüntessék őket, mert tudom, hogy nehéz munka ennyi mindent naprakészen tartani.


De azért picit zavart.


Amit írtál, az mind szerencsére így volt, hogy hűtőpolcról levéve, utána egyből 30 percen belül hűtőszekrénybe került.


2 nap telt el a lejárat óta, jó állagú volt, eddig nincs baj.



A szalmonella ijesztő, egyszer volt benne részem :(


Köszönöm!

2017. jún. 24. 10:40
 8/33 anonim ***** válasza:
75%

Ha megvetted, nem viszed vissza és nem jelented, akkor te jóval aktívabban véded a boltot, mint mi, akik szerint nem kell megvenni az ilyesmit.


Igen, minden romlandó élelmiszernek ellenőrzöm a lejáratát, mielőtt a kosárba kerül.

2017. jún. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
80%

Senki sem védi a boltot, tipikus 0/1, fekete/fehér, "aki nem velem van az ellenem", gondolkodású, begyöpösödött alak vagy.

Ráadásul azt sem tudod mit jelent az, hogy "rád sózták".

Senki nem sózott rád semmit, önszántadból vetted meg, semmi nem befolyásolt a vásárlásban.

A bolt nyilván hibázott, amikor nem vette le a polcokról a lejárt terméket, de ilyen előfordul a legjobb helyeken is.

Le volt ragasztva a lejárati dátum? Át volt címkézve? Ott állt egy eladó a pultnál és belerakta a kosaradba kacsintva, hogy "10%-kal olcsóbb"?

Amennyiben a válasz nem, akkor Te vagy az egyetlen madár a történetben.

2017. jún. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
61%

"Semmibe nem kerülne kifejleszteni egy ilyen pofonegyszerű rendszert..."

Na jó, eddig érdekelt a dolog, teljesen álom világban élsz.

2017. jún. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!