Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Ételek, italok » Élelmiszerek

A kérdés

Tarló és/vagy karórépát Pesten melyik piacon tudnék biztosan beszerezni?

Pl. Erzsébet, Kispest, Vásárcsarnok (a legjobb az volna), Belvárosi Piac, Hunyadi téri piac, Lehel piac vagy bármelyik pesti piac.

Olyan ételt szeretnék csinálni, amihez ez az alapanyag elengedhetetlen, ezért bozasztó hálás lennék azoknak, akik tudnának segíteni (saját tapasztalat alapján).

Úgy viszont nem volna jó elindulni, hogy csak bolyonganék mint a kárvallott lélek. Ezért is volna jó egy "helybéli" segítségnyújtása.

2017. júl. 3. 18:36  Privát üzenet  

A válaszok
A kérdező kommentje:

Egyébként az étel, amihez ez az alapanyag feltétlenül kell, a "haggis". (Már tettem föl ezzel kapcsolatos kérdést itt.)

# 1/5Időpont 2017. júl. 6. 15:29 Privát üzenet
Egyik ismerősöm Dunaújvárosban él, és szerintem Bp-en nem kapott, ezért Szombathelyen vett. (Nem tudom, hány Budapesti piacon nézett körül, de ezek szerint ott nem sok helyen lehet.) Na meg ha jól tudom, akkor ősszel érik, tehát ha van is, akkor sem biztos, hogy nyár közepén kapható. (Télre elvermelhetik, de vajon nyárig kitart-e az előző évi készlet?)

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont 2017. júl. 6. 16:52 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az infót!

# 3/5Időpont 2017. júl. 6. 20:26 Privát üzenet
Progresszor nevű felhasználó válasza:

A tarlórépát legyalulva ugyanúgy savanyítják mint a káposztát. Hogy a haggis-hoz jó-e úgy, azt nem tudom.

A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont 2017. júl. 7. 15:01 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

# 4

Erről a savanyításról tudok, de sajnos a haggishez friss változat kell, amit ugyanúgy meg kell főzni, mint a krumplit. Majd összetörni és vajjal elkeverni.

Ilyennek kell lennie: [link]

(Haggis, krumplipüré, répapüré alá pedig whiskey szósz)

Ha nem kapok sehol, akkor valszeg helyettesítem majd valamivel.

# 5/5Időpont 2017. júl. 7. 16:53 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hol lehet kinder csokofress csokit beszerezni?
JAM GYÖKÉR! (yam gyökér) Hol tudom beszerezni?
Mit lehet tudni ezekről a sült teákról? Érdemes beszerezni diéta alatt? Egészségesek vagy hízlalnak?
Hol érdemes sáfrányt beszerezni, ahol nem túl drága?
Tehéntőgy pörköltet főznék, amihez találtam is 1-2 receptet a neten. Sajnos, magát a tehéntőgyet nem tudom beszerezni egy hentesnél sem. Valaki Budapesten vagy környékén nem tud egy jó forrást?
Keleti zöldségeket honnan lehet beszerezni?

Kérdések az Ételek, italok rovatbólKérdések az Élelmiszerek rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!