Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Tarló és/vagy karórépát...

Tarló és/vagy karórépát Pesten melyik piacon tudnék biztosan beszerezni?

Figyelt kérdés

Pl. Erzsébet, Kispest, Vásárcsarnok (a legjobb az volna), Belvárosi Piac, Hunyadi téri piac, Lehel piac vagy bármelyik pesti piac.


Olyan ételt szeretnék csinálni, amihez ez az alapanyag elengedhetetlen, ezért bozasztó hálás lennék azoknak, akik tudnának segíteni (saját tapasztalat alapján).


Úgy viszont nem volna jó elindulni, hogy csak bolyonganék mint a kárvallott lélek. Ezért is volna jó egy "helybéli" segítségnyújtása.


2017. júl. 3. 18:36
 1/5 A kérdező kommentje:
Egyébként az étel, amihez ez az alapanyag feltétlenül kell, a "haggis". (Már tettem föl ezzel kapcsolatos kérdést itt.)
2017. júl. 6. 15:29
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyik ismerősöm Dunaújvárosban él, és szerintem Bp-en nem kapott, ezért Szombathelyen vett. (Nem tudom, hány Budapesti piacon nézett körül, de ezek szerint ott nem sok helyen lehet.) Na meg ha jól tudom, akkor ősszel érik, tehát ha van is, akkor sem biztos, hogy nyár közepén kapható. (Télre elvermelhetik, de vajon nyárig kitart-e az előző évi készlet?)
2017. júl. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az infót!
2017. júl. 6. 20:26
 4/5 Progresszor ***** válasza:
A tarlórépát legyalulva ugyanúgy savanyítják mint a káposztát. Hogy a haggis-hoz jó-e úgy, azt nem tudom.
2017. júl. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

# 4

Erről a savanyításról tudok, de sajnos a haggishez friss változat kell, amit ugyanúgy meg kell főzni, mint a krumplit. Majd összetörni és vajjal elkeverni.

Ilyennek kell lennie: [link]

(Haggis, krumplipüré, répapüré alá pedig whiskey szósz)

Ha nem kapok sehol, akkor valszeg helyettesítem majd valamivel.

2017. júl. 7. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!