Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Romlott tojás lehet finom?

Romlott tojás lehet finom?

Figyelt kérdés

Készítettem rántottát, nagyon finom volt. Miután megettem, láttam a dobozon, hogy 07.21.-ig volt jó :-( Most kellene félnem?


Illetve maradt még 3db, ha ettől nem lesz bajom, a többit megehetem még ma este vagy holnap reggel?


Köszönöm előre is a válaszokat



2017. júl. 23. 14:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha romlott lenne, nem tudnál megmaradni a közelében.
2017. júl. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
98%
Hűtőben tároltad? Ha romlott lett volna, érzed a szagán meg látszódik a színén is, plusz egész biztos nem finom. 2 nap az még semmti nem jelent, a lejárati dátum inkább tájékoztató jellegű, hogy adig biztos jó, utána a te felelősséged már, ha nem is érződik romlottnak.
2017. júl. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Természetesen nem volt büdös és a hűtőben tárolom a tojást!
2017. júl. 23. 14:49
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
A romlott tojás nem csak nagyon büdös, de nem lehet a sárgáját különválasztani a fehérjétől, mert egyben van.
2017. júl. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
...meg zavaros a fehérje, undorító az egész, nem lehet összetéveszteni. Semmi bajod nem lesz.
2017. júl. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja, a maradékot úgy üsd fel, hogy egyesével. mert lehet hogy a 3-ból 1 romlott, (volt rajta egy hajszálrepedés, és rosszabbul bírta pl) és mondjuk felütöd a 2 jót, és azzal a lendülettel beleütöd a 3. rosszat, elbszod vele az egészet. :)
2017. júl. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
66%

Így állapítható meg hogy fogyasztható-e még.

Egy mély edénybe hideg vizet öntünk.

Beletesszük a tojást.

Ha az edény aljára süllyedt friss.

Ha középen lebeg nem friss,de fogyasztható.

Ha fel jön a víz tetejére, és abból kiemelkedik romlott, azaz záp.

2017. júl. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!! :)
2017. júl. 23. 16:14
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A lejárat tájékoztató jellegű. Ez mindössze lejárt volt, nem romlott (és a legtöbb élelmiszer a lejárat után napokig, tartósak hetekig fogyaszthatók). Elkészítés előtt a helyedben egyenként ütném fel őket külön edénybe, nincs-e közte megzápult.
2017. júl. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy melyik boltban, vagy szupermarketben láttátok még , hogy hűtőben van a tojás?
2017. júl. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!