Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Ha úgynevezett sárga cimkézett...

Szabó Éva Györgyi kérdése:

Ha úgynevezett sárga cimkézett élelmiszert vásárolok (TESCO), azt azonnal el kell fogyasztani, (vagy másnap reggel is jó még, ettől tovább úgysem tartanám)? Ti szoktatok ilyet vásárolni?

Figyelt kérdés
Köszi a választ!

2017. aug. 15. 17:45
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
A szavidőt csak útmutatásnak veszem, egyébként az orromra-tapintásomra, esetleg ízre döntök. Csak a nagyon rizikós termékeknél (húsok) veszem szigorúbban, ha bizonytalan vagyok, akkor is kidobom inkább. Eddig még bejött.
2017. aug. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
A sárga címke a Tescoban nem jelenti, hogy aznap lejár a termék. Csomó terméket már lesárgáztunk pl. egy héttel a lejárat előtt (ha láttuk, hogy nem fogy) mondjuk 25%-al, 2 nappal a lejárat előtt 50%-al és aznap 70%-al.
2017. aug. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
07:25 -s Válaszoló! Én is voltam már így egy tejdesszerttel, ami bőven a lejárat előtt megromlott, e gy Tolle termék volt az.
2017. aug. 17. 14:14
 14/15 A kérdező kommentje:
11:15 -s Válaszoló! Igen a látvány is fontos.
2017. aug. 17. 14:18
 15/15 A kérdező kommentje:

09:35-s Válaszoló!

Köszi szépen, majd erre is figyelek, mert én még mindig az aznapi lejáratot szoktam nézni rajta, és épp aznap van leárazva is. Lehetséges, hogy az előző napon nem fogyott el. Lehet, hogy én mindig így fogom ki. De tartogatok belőle másnapra is. Pl: vákuumfóliázott sonka, vagy felvágott. Most is van 1 csomaggal. A másik felét holnap fogom megenni. :)

2017. aug. 17. 14:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!