Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Miért nem erős ma már semmi?

Miért nem erős ma már semmi?

Figyelt kérdés
Például tegnap egy másik helyen vettem savanyúság cseresznye és hegyes paprikát.-semmi ereje.A megszokott zöldségesemnél ha veszem,- semmi ereje, pedig erősnek árulják,tudom hogy nem ők tehetnek róla.Másik zöldségesnél nyers hegyes erős paprika, bogyiszlói paprika semmi ereje.Régen gyerek koromban otthon a kertben a fehér paprika olyan erős volt, hogy csak úgy köpködtük, mert akkor még nem bírtam az erőset.Most meg évek óta nem ettem igazi erős paprikát sem savanyúságban, sem nyersben. Miért nincs ma már ereje semminek?

2017. aug. 26. 19:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
65%
Mert az ízérzékelö képessséged ment tönkre
2017. aug. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%

Mert ti találtok bármi erőset? Én termelőtől vettem habanero alapú kis cuccot, amiből cseppek kellenek, a bolti erős paprikákat és erős szószokat én sem érzem erősnek, pedig ha valaki, én nem bírom a csípőset... Néhol tuti akad jobb, de amit én kóstolok, az sosem az.

De az indokot nem tudom.

2017. aug. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%

Van az, csak rosszat fogtál ki.

Hidd el sima helyes erős zöldpaprikában is vannak olyanok, hogy a negyedétől is összesz-nád magad.


Csak sajnos tényleg ki lehet fogni olyan nem is tudom miket, hogy én is néha csak nézek, hogy ez most mi, ennek a fajtának csípnie kéne, aztán semmi.

2 hét múlva ugyanott meg olyat veszek, hogy a gőzétől is befulladok.


Neked nincs lehetőséged termeszteni? Vagy savanyúságot elrakni?

Úgy biztosabbra mehetnél.

2017. aug. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
#4 sajna nincs nem kertes házban élek....most még.
2017. aug. 26. 19:21
 5/15 anonim ***** válasza:
89%

" Én termelőtől vettem habanero alapú kis cuccot,"


Na pl lehet venni ilyen full gagyi műanyag kis flakonban chilli olajat, abból konkrétan 1 csepp kell 1 adag kajába (értsd pl 3 deci leves) és egy átlag embernek kellemes csípősséget ad.

3-5 csepptől a végére tuti izzadni fogsz.

2017. aug. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is sajnos jövőre fogok költözni, de szintén társasházba, viszont bazinagy erkéllyel, és chillit 100% hogy fogok ott termeszteni. Egyszer hoztak nekem amerikából red habanero magot, 2-szer már ültettem belőle, hát... még a mi éghajlatunkon is olyat küldött, hogy ha rágondolok is könnybe lábad a szemem. :D


Savagyúságot meg tudsz eltenni, elég pár 7 decis üveggel, az nem nagy meló.

És tegyél bele valami gyilkos cuccot.

Még ez a dísz chilli (ez a kis 2 centis tűzpiros) is olyan erős, hogy ha azt beleforrázod, az kiadja a titkot rendesen.

Meg ki kell próbálni, amit veszel.

Veszel almapaprikából 2 db-ot, aztán ha csíp mint a veszedelem, veszel belőle 5 kilót, és mindegyik üvegbe raksz belőle bőven. Meg mellé minden mást, és akkor minden más is csípni fog.

2017. aug. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
#8 igen, tavaly készítettem hordós savanyuságot,piacon öregasszonytól vettem erős almapaprikát,zöldségesnél cseresznyepaprikát, hegyes zöld paprikát, bogyiszlói paprikát,egyik sem volt erős mire beérett.
2017. aug. 26. 19:39
 8/15 anonim ***** válasza:
71%
A sok nemesített vacaktól. Annó, mamám, minden évben kiszedte a magot a bogyeszból. Következő évben ugyanolyan szépek és mérgek voltak. Most, csak nemesítettet ültetnek, amiből majd fejlődik valami. Nem az íze, ereje, stb a lényeg, hanem leszedve, minél tovább szépen mutasson a polcon. A mai, nemesített bogyesznak, semmi köze az eredetihez. Lassan, egyetlen zöldségféléből nem lehet egy jóízűt enni. Én, a sárgadinnyét nagyon szerettem, de évek óta nem veszek, mert ehetetlenek.
2017. aug. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
73%

Én meg nem rég öntöttem ki 20-25 kiló almapaprika savanyúságot, mert annyira erős volt, hogy nem tudtam enni belőle. Direkt azért vetettem almát, mert az pont kellemesen csípős, de ez a legkegyetlenebb chiliket is megszégyenítette.

Már semmiben nem lehet bízni.

2017. aug. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
#11 de kár hogy nem írtam ki elöbb a kérdést,szivesen átvettem volna,természetesen jó pénzért.
2017. aug. 26. 20:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!