Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Miért hiszi a legtöbb ember,...

Miért hiszi a legtöbb ember, hogy a fehérje egy veszélyes "szer"?

Figyelt kérdés

Nem rég elkezdtem a testépítést hobbi szinten,és ezzel párhuzamosan igyekszem tudatosabban és nagyobb odafigyeléssel kialakítani a táplálkozásomat. A rengeteg ipari szemetet felváltották a fehér húsok,friss zöldségek,rizs,túró,tojás és más egyéb hasznos táplálék. Mivel az étrendemet elég pontosan kicentiztem, ezért 100% whey proteinnel is egészítettem a fellépett hiányt.


Sajnos a munkahelyemen,amint meglátták a kezemben a protein shakert,már is jöttek a támadó jellegű kritikák. Volt aki szerint ezek veszélyes szerek,melyeket nem is szabadna forgalmazni,mások szerint a nők utálják a "felporozott" izmú pasikat,mert a macisabb alkatú férfi sokkal jobb. Volt aki szerint aki ilyeneket "szed" ( nem is fogyaszt ) annak kisebb lesz a férfiassága,és a lista csak folytatódik.


Tudom semmi jogom pálcát törni a társadalom étkezése fölött,de miért elfogadottabb megenni egy akkora hamburgert mint egy ember feje,felzabálni mellé fél kiló sült krumplit,ezt a végén leöblíteni fél liter kólával, emellett nyílt sisakkal harcolni minden fajta táplálékkiegészítő ellen?


2017. szept. 21. 01:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Tudatlanság, irigység. Bár a fehérjekivonatokat semmiképpen sem szabad összemosni a különböző doppingszerekkel, szteroidokkal, azért azt javaslom, hogy a tápanyag lehető legnagyobb részét valódi ételből vidd be.
2017. szept. 21. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Természetesen abból van. Nagyon apró százalékát teszi ki a protein készítmény, az is a 2,2 g fehérje x testsúly szükségletemet egészíti ki.
2017. szept. 21. 01:31
 3/12 anonim ***** válasza:
42%
azt mit fogalkozol vele?? ez kb,mint,hogy a napi minőségi nem 200Ft-os sör fogyasztás,alkoholizmus és egészségtelen..... szóval ennyi erővel,mindent meglehet magyarázni.
2017. szept. 21. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem csak nevetséges hogy valaki ennyire lusta és igénytelen a táplálkozására. A 2,2g fehérje röhögve megoldható még vegán életmódnál is nemhogy egy normál étrend esetén.

A férjem is jött ezzel a hülyeséggel de hála az égnek letett róla és helyette a megalapozott, egészséges étkezéssel való fehérjebevitelt választotta.

2017. szept. 21. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
41%
4! Nem 2.2 g fehèrje! Testsúlykilogrammonkènt annyi! Napi 1-2 fehèrje turmix az semmi. Sima tapanyag. Persze ha valaki megtudja oldani szilàrd kajàbòl az ideàlisabb, de azèrt ne legyen màr gond az az 1-1 turmix. Ezek nem szteroidok, meg nem is instat izom, mint ahogyan a sok okos gondolja.
2017. szept. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Napi 4x eszem csirkemellet vagy halat,ezt egészíti ki a protein készítmény.
2017. szept. 21. 14:01
 7/12 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem osszekeverik a fehérjézést a szteroidokkal. :D Tudatlanok. Téged ne zavarjon az a a lényeg.
2017. szept. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Totálisan megértelek, de az emberek egy része ilyen. Sok ilyen téma van a táplálkozás terén, mondják a nagy okosságaikat hozzáértés nélkül, meggyőzhetetlenül. Ez van.


Hogy kinek mennyire nehéz bevinni a fehérjét, az is roppant egyéni. Van, akinek hússal sem megy s van, akinek vegánként is egyszerű (szója és fehérjepor nélkül), akár még kis kalóriás szálkásításkor is, amikor azért százalékban sokkal több fehérje kell. De az egyéni ízlés és a konkrét étrend is sokat számít.

Mindenesetre sokaknak van problémájuk e téren s ha nem tudják kényelmesen, étrendváltoztatással megoldani, teljesen jó, hogy vannak fehérjeporok, amikkel nincs gond, persze nem rájuk kell alapozni. A kérdező jól csinálja.

2017. szept. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
5. Nem vagyok hülye, a TTK/2.2 g egyáltalán nem problémás mint írtam még vegán étrenden sem. Tanulj meg olvasni :)
2017. szept. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az emberek mindenbe beleszólnak, abba is amihez nem értenek és közük sincs hozzá. Pont.
2017. szept. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!