Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Vannak itt olyanok akik...

Vannak itt olyanok akik szeretik a tojást?

Figyelt kérdés

Hogyan szeretik elkészíteni? és milyen tojást szeretnek?

tyúk, gyöngytyúk, liba, kacsa, galamb, pulyka, fürj, strucc, emu stb.?



2017. szept. 25. 15:18
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Valami jó tojás saláta félét próbáltatok már? Főtt tojásból?
2017. szept. 25. 18:56
 12/16 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem még sosem ettem mást, mint tyúktojást...

Egy emutojást szívesen megennék rántottának ebédre, akár másodmagammal, de azért a jóféle, ízes házi tyúktojással sem tudok betelni :)

Sokféle formában szeretem, csak főtt tojásnak nem, amikor már száraz a sárgája. Illetve majonézként sem eszem.


Nagyon gyakran ebédelek vagy vacsorázom rántottát, tükörtojást, lágytojást, nem teljesen keményre főtt tojást, töltött tojást, piskótát és más tojásos sütiket, tojásos pudingokat és krémeket.

A kávémban is tojás van, a tejfölpótlékom is tojás, a jégkrémem is szinte csak tojás... Sokoldalú, gyors, tápanyagdús cucc.

Fiatalon volt pár év, amikor nem tudtam megenni (szaga van, az tény, de akkor zavart is), egyébként mindig erősen alapoztam rá. Mostanság szálkásításkor étkezésem alappillére. Határozottan necces nélküle, bár megoldható, de az én étrendemen azért tényleg nehéz.

2017. szept. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Ja, a tojáspörkölt is nagy kedvencem. De a tojáskrém (a töltött tojás töltelékén kívül) valamiért sosem jött be. A tojássaláta nem tudom, mi.
2017. szept. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Mansour ***** válasza:
100%

A majonézes tojássaláta rendkívül egyszerű:

kockára vágott főtt tojás, majonéz kis mustárral és pár csepp citromlével keverve (lehet még egy kis tejföllel vagy joghurttal lazítani), sóval, őrölt borssal és szerecsendióval ízesítve. Ez az alap, amibe rengeteg dolgot lehet még tenni: hagyma, kapribogyó, olajbogyó, kukorica, sajt, főtt gomba, sonkacsíkok, zöldpaprika, petrezselyemzöld, korianderzöld, stb.

2017. szept. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Azért egy jó tojásos nokedli sem kutya, főleg, ha bőven van rajta tojás.
2017. szept. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Currys tojássaláta

Quiche-k

2017. okt. 7. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!