Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Ha turot vagy tojast esztek...

Ha turot vagy tojast esztek ti is budosebbet pukiztok es budibb a szátok?

Figyelt kérdés

Valahogy ilyen furan de mindig budos lesz miutan ezeket eszem:/

Miert?


2017. ápr. 6. 20:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Turo az erjesztö bakterizmok miatt miatt

Tojas pedig olyan gázokat szabadit fel a bélben

2017. ápr. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
84%
A vastagbélben élő baktériumok a fehérjék felhasználása során szagos kén- és nitrogéntartalmú gázokat ill. folyadékokat termelnek (kénhidrogén, merkaptánok, indol-vázas vegyületek, szkatol). Azonban egyéb kén- és nitrogéntartalmú anyagok is végső soron szagos gázokká alakulnak (pl. a hagymafélékben levő tiocianátok, mustárolaj és hasonlók).
2017. ápr. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
75%

Nem. Ketogén diétában nekem a szellentés úgy, ahogy van, el is marad, sosem tapasztalom. Ezzel sokan így vannak. S alapvetően tojáson élek. Máskor? Csuda tudja, de nem tűnt fel, általában nem különösebben büdös, szóval nem a tojás tehet róla, ha mégis.


Szájnál sem tapasztalok semmit. A hagyma, az igen, de a tojás?


De az emberi érzékenység változó. Egyszer kb. 2 évig nem ettem tojást, mert büdösnek éreztem. Tény és való, van neki egy jellegzetes szaga, de ez máskor enyhe és nem problémás, de akkor zavart.


Plusz csuda tudja, milyen folyamatok zajlanak a szádban, bizonyára soktényezős ez a dolog :)

2017. ápr. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!