Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Nagyon finom mézeskalács...

Nagyon finom mézeskalács recept kellene, hol találnék olyat ami tuti beválik?

Figyelt kérdés
Olyat ajánljatok ami már kipróbált recept,köszi:):):)
2009. dec. 15. 12:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Bocsi, látom, hiába jöttem. Azt hittem már írt valaki.

visszajövök.

Addig: Horváth Ilona- félében vabn a puha mézeskalács, az jó. Sajna, nem tudom leírni, mert költözés közben vagyunk, nem tudom mi hol van. de, hátha v.melyik oldalon..

2009. dec. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

a mézeskalács recept: (ennek én csak a feléből szoktam, mert ez nagy adag)

80 dkg liszt

30 dkg porcukor

5 dkg margarin

2 evőkanál szódabikarbóna

1-2 evőkanál kotányi mézeskalács fűszerkeverék

4 evőkanál méz

csipet só

4 egész tojás


összedolgozzuk kézzel, majd 1 órát hűtőbe tesszük. ne ijedj meg, ha az összegyúrás során nagyon a kezedre ragad a massza és nehéz vele dolgozni, mert a hűtőben megdermed és utána könnyen lehet vele majd dolgozni, nyújtani.


hűtőből kiveszed, kinyújtod, mintákat szaggatsz, és én sütőpapíron szoktam kisütni olyan 20-25 perc alatt. hagyjál elég helyet a minták között, mert dagadni fog egy kicsit, nehogy összeragadjanak.


cukormáz a tetejére:

1 tojásfehérjéhez 15-20 dkg porcukor, tésztaszerű massza legyen belőle.jól összekeverni, és nejlonzacskóba töltöm, aminek az egyik sarkát nagyon kicsit kivágom. akkor lesz szép a máz és akkor tudsz szép mintákat rajzolni, ha pont megfelelő a máz állaga, vagyis se nem túl folyós de se nem túl kemény. túl folyós, ha a zacskóból kifolyik magától, illetve szétfolyik a mézeskalácson. ekkor tegyél még hozzá porcukrot. ha túl kemény/sűrű a massza, tegyél még hozzá egy kevés vizet.


ez egy jó recept,azért szeretem, mert már egyből nagyon puha, ehető lesz a mézeskalács, nem kell hetekig zacskóban puhítani, mint más recepteknél. viszont sokáig el is áll a süti.


ha karácsonyfára is szeretnél akasztani majd díszként, sütés előtt ne felejts el szívószállal vagy valami mással lyukakat tenni a sütibe.


már többeknek is megadtam ezt a receptet itt a gyak.kérdéseken. pozitív volt a visszajelzés azoktól akik már megsütötték.

2009. dec. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
én is köszi, előző
2009. dec. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%
Lehet kapni a "mézeskalács fűszerkeveréket",,mi annak a hátoldalán található receptből készítjük évek óta!
2009. dec. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ezt a receptet kb.10éve sütöm,a gyerekek viszik a suliba minden évben,nagyon fincsi,dísznek is kiváló,ki kell bökni a cérna helyét nyersen,hetekig eláll,díszitheted tojásfehérjés cukorral,1napig szárad,színezd ételszínezővel :)

Mézes kalács

1kg liszt

25 dkg porcukor

1 cs.sütőpor

2 kávéskanál szódabikarbóna

2 kávéskanál fahéj

2 kávéskanál szegfűszeg

csipet só

10 dkg zsír vagy rama

3 egész tojás

2-3 dl langyos méz

gyúrd össze ,formázd,süsd,díszítsd,szárítsd és kész!:)

2009. dec. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
13:14-es vagyok,bocccsi,nem 25dkg cukor hanem 4 DL PORCUKOR!!! nyugi átnéztem több baki nincs.bocsika
2009. dec. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Milyen hőfokon és hány percig kell ezeket sütni? Elő kell melegíteni a sütőt?

(Már csorog a nyálam :D )

2009. dec. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
előmelegített sütőben, én 150-160 fokra teszem és kb. 10 perc alatt kész. szép aranybarna legyen a teteje.
2009. dec. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek,évekkel ezelőtt a praktika magazin kiadott egy kis brossúrát az újsághoz mézeskalácsos receptekkel és abban volt egy nagyon jó talán csokis mézeskalács volt a neve,de sehol sem találom a füzetecskét ezért kellene valami tök fini és bevált:)

Köszönöm,ha van még tippetek azért szívesen várom ám:):)

2009. dec. 15. 18:20
 10/12 anonim ***** válasza:
Én is köszönöm, kedvet kaptam hozzá :)
2009. dec. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!