Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Hogyan és mikor fogyasztjátok...

Hogyan és mikor fogyasztjátok a feketeretket?

Figyelt kérdés
Lehet-e fermentálással tartósítani?

2017. okt. 27. 11:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a fekete retekre különösen igaz a mondás, hogy

"Reggel méreg, délben étek, este orvosság" ezért természetesen este eszem.

Vagy a káposztareszelőn legyalulva, vagy vékony szeletekre vágva, kicsit besózva.

Az epére, emésztésre csodaszer, rendszeres fogyasztása egyes epeköveket felold.

Azt nem tudom, hogy lehet e fermentálással tartósítani, ki kell próbálni.

2017. okt. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én simán lereszelem, só, bors, és este pirítóshoz, vajas kenyérhez eszem. Télen szoktam bele lyukat csinálnj, mézet tenni bele és abból kanalazni megfázás ellen.
2017. okt. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Èn Németországban élek, itt szokás ugyanúgy savanyítani, mint a káposztát, hordóban vagy más kisebb edényben.


A retket felszeletelik, besózzák, és belenyomkodják/döngölik az edénybe (ha netán nem enged elég levet, akkor felforralt és lehütött vízzel - amibe literenként egy csapott evökanál sót tesznek - felöntik, hoyg ellepje a lé. Tányérral lazán lefedik, elöszrö 15-20 fok közt megvárják, amíg elkezd forrni, akkor hüvös - 10 fok alatti - helyre állítják és kb egy hónap-hat hét múlva már fogyasztható.

2017. okt. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, pont ezt kerestem!
2017. okt. 27. 16:38
 5/5 anonim ***** válasza:
Lereszelve finomreszelőn, és repcemézzel összekeverve, valóban orvosság, epére, refluxra egyaránt.
2017. okt. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!