Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Káros ha minden reggel tojast...

Káros ha minden reggel tojast eszek?

Figyelt kérdés
Anyaek azt mondtak h ne egyek mimdennap mert nem tesz jot.2toast kenyerbe beleutom a tojast es sutobe vele es ugy eszem meg,nagyon jol eltelit 3oraig.Ha siman szalamis tk kenyeret eszek attol megehezek..nekem a tojas valt be,egeszsegtelen lenne?
2017. nov. 17. 17:49
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
78%

Hiába sorolsz fel neveket, az a tévhit, hogy a tojás egészségtelen, már réges-régen megdőlt.


[link]

2017. nov. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
27%
Most ugye nem egy bulvár mindmegettés cikket hozol fel kutatások ellenérveként? :)
2017. nov. 17. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
16%

Nice try boi.

Ennél a cikknél már csak a feminahu lenne lejjeb,

semmi konkrétum nem fogalmazódott meg, érvelés 0, csak receptek, meg üres kijelentések, hogy sok a vitamin.


Ne várd már el egy embertől, hogy a 0 info és érvelés hiánya meggyőzze!

Basszus, hasonlítsd össze magad, cronometerben:


Egy közepes tojás (44g):

[link]


Egy serving kendermag(30g):

[link]


Vegán vagy, vagy nem, kedveled a tojás ízét vagy sem, a számokat látod.

Feketén fehéren láthatod, hogy kevesebb kendermagban a tápanyagok túlnyomó részéből több van, mint a tojásban, a káros anyagok nélkül.


Győződj meg róla személyesen, hasonlítsd össze a kajákat, megsúgom, a legtöbb kajának jobb a profilja a tojásénál.


Értem én, hogy nagyon finomnak tartod, meg zabálnád, meg koognitív disszonancia, meg hogy azt akarod hogy egészséges legyen, hogy nyugodt lelkiismerettel ehesd, de a valóság nem fog alkalmazkodni hozzád, nézd már meg, hogy mik a tények.

Nehogymár egy idióta clickbaiter magazinnak higgy, az orvostudomány helyett, ezek az oldalak pontosan arra építkeznek, hogy a rossz szokásokról hazudnak jó híreket, ezt zabálják a birka emberek...


"A Tojásszövetség a Tojás Világnapja alkalmából tiszta vizet öntött a pohárba"

LMFAO

2017. nov. 17. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Ugyan annyian lesznek akik azt mondják jók és ugyan annyian akik azt mondják, nem jó. Ha szereted a két tojás az mérték, attól nem lesz bajod.

De nem is ez a lényeg. Nem az betegít meg, ami bemegy a szádon, hanem ami kimegy..

2017. nov. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
37%

FoggyFlatland-nak:


Igen, kattintásvadász oldal, és közel sem szakmai, de ez jött szembe először. Őszintén szólva nem sokat bajlódtam a kereséssel, mert ez olyan evidencia, mint hogy a kávéban koffein van, például. Ha a Blikk vagy a nőklapjacafé írja, akkor is az van benne. Nem vita tárgya.


Te eleve abból indulsz ki, hogy a koleszterin káros. Lehet hogy néhány vidéki, kiöregedett háziorvos még ezzel riogatja a betegeit. De ha naprakész, széles látókörű szakemberrel találkozol, ő el fogja neked magyarázni, hogy a mozgásszegény életmód, a vagonnyi cukor és finomított szénhidrát okozza az 50-60 éves korosztály megtizedelését, nem a koleszterin, és pláne nem szegény tojás. Ébresztő, 2017-et írunk! Tessék már haladni a korral, ha már ilyen marha tudományosak vagyunk. Feltételezem, hogy te az a típus vagy, aki még mindig ott tart, hogy étolajjal főzni egészségesebb, mint vajjal vagy zsírral, és a gabonák vannak a táplálékpiramis alján.

2017. nov. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
58%

Mi értelme volt akkor belinkelni?


"Hiába sorolsz fel neveket"

A névfelsorolás pont azt a célt szolgálja, hogy lásd, hogy nem az én személyes véleményem ellen vitatkozol, hanem igenis a modern orvostudomány ellen, nem én találtam ki a vegánságot.

https://www.youtube.com/watch?v=nyNy2mSnNRo

https://www.youtube.com/watch?v=SlIBGG8V8P4

Szerinted ezek az emberek nem tudják, hogy miről beszélnek? Őszintén..


"ez olyan evidencia, mint hogy a kávéban koffein van"

A te jelenlegi személyes véleményed szerint.


"Te eleve abból indulsz ki, hogy a koleszterin káros. Lehet hogy néhány vidéki, kiöregedett háziorvos még ezzel riogatja a betegeit."

Nem (csak) én.

A "kiöregedett háziorvosok" szerintem pont arról híresek, hogy a húsevést promotálják, bár ezt lehet, csak én tapasztalom így.


"De ha naprakész, széles látókörű szakemberrel találkozol, ő el fogja neked magyarázni, hogy a mozgásszegény életmód, a vagonnyi cukor és finomított szénhidrát okozza az 50-60 éves korosztály megtizedelését, "

Persze, nem is állítom, hogy jó a mozgásszegény életmód, vagy a feldolgozott kaja, mert nem az.


"nem a koleszterin, és pláne nem szegény tojás."

Még mindíg nem támasztottad alá ezt a kijelentésedet.

Ha ez így van, akkor a második általam linkelt videóban említett eredmények mit mutatnak?

Miért gyógyulnak meg az érrendszeri betegek, ha megvonják tőlük a koleszterint?


"Ébresztő, 2017-et írunk! Tessék már haladni a korral, ha már ilyen marha tudományosak vagyunk."

Üres kijelentés. A tudomány jelenlegi álláspontja szerint nem egészséges a koleszterol.


"Feltételezem, hogy te az a típus vagy, aki még mindig ott tart, hogy étolajjal főzni egészségesebb, mint vajjal vagy zsírral, és a gabonák vannak a táplálékpiramis alján."

Nem talált.

2017. nov. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Engem mindig azzal ijesztgettek, hogy skorbutot fogok kapni a sok tojástól, sose nem kaptam. De egy idő után szerintem tudja a szervezeted, mikor elég belőle. Elkezdesz undorodni tőle meg öklendezni.
2017. nov. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!