Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Citromsárga, inkább vizes...

Citromsárga, inkább vizes állagú tojás?

Figyelt kérdés

Épp reggelizni készülök, de fura volt a tojás. Eleve a színe tűnt fel, hogy inkább citromsárgára hasonlít. Majd az állagát is néztem és inkább vízszerű mint tojásos. Megszagoltam, megkóstoltam de nem vettem eszre rajta semmit. Semmi szaga, íze meg olyan mint a többinek. Bundáskenyeret csináltam belőle. A dobozára november 28 van írva. Ez mitől lehet?


Másik kérdésben olvastam, hogy elvileg a citromsárga tojás azt jelenti, hogy nem etették rendesen a tyúkokat. Ez igaz?


2017. nov. 22. 10:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Azt jelenti, hogy a tápjukban kevés volt a karotin. Azt is csak azért etetik velük, hogy színe legyen. Személy szerint sosem értettem, hogy a szín miért fontos, hiszen enni akarom, nem nézni.
2017. nov. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Azért ez nekem nem ilyen egyértelmű. Szerintem sokkal gusztusosabb a szép narancsos színű tojássárgája, a citromszínűnél. Egy lecsóba beleütve persze nem számít, de pl egy piskótát, vagy egy házilag gyúrt tésztát nem tudnék elképzelni halovány tojással, de még a rántotta a tükörtojás is gusztusosabb szép színű tojásból.

A karotinnal nincs baj, nem méreg, de az igazi mégiscsak a kukoricán nevelt pipike tojása .

2017. nov. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Őszintén szólva azért tettem fel a kérdést mert nem láttam még ilyen citromsárga tojást szerintem. Vagy csak nem emlékszem rá, nem tudom... És nem számít, hogy milyen a színe csak azért néha a színek árulkodnak az adott élelmiszerről. Nem tudtam mennyire normális ez :D

De köszönöm a válaszokat! :)

2017. nov. 23. 09:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!