Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Elmúlt a karácsony, mégsem...

Elmúlt a karácsony, mégsem megy lejjebb a tojás ára?!

Figyelt kérdés

Kívàncsi vagyok,mi a magyaràzat!Netàn elverte a tyúkokat a jégeső,vagy szamàrinfluenza tört ki,azért kellett felvinni az àràt?Vagy csak mert még jön a szilveszter,még fognak sütni,még lehet kicsit jobban kopasztani a népet?!Màr ha van pàr szerencsétlen,aki megveszi a szaros,tàpos minitojàst aranyàron.

Ja persze,tojàs sok mindenbe kell,igy fel lesz mire fogni,ha majd mindennek duplàjàra nő az àra,mert tojàs van benne.Eddig legalàbb kivàrtàk az elsejét.

Létezik egyàltalàn még egy ennyire kapzsi,pénzéhes tàrsadalom?


2017. dec. 29. 15:52
 1/9 anonim ***** válasza:
19%
Köszönd azoknak, akik mérgezték a csirkéket a nyáron
2017. dec. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
Ahol en elek lejjebb ment. Mult heten 600-650ft kozott vettem 10 db-ot ma pedig 500ert
2017. dec. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
41%

Nem a karácsony miatt van és ez nem kapzsiság. Ha nekem lenne 25 tyúkom napi 1-2, különleges napokon akár 8 tojással, én se adnám olcsóbban, mint a rosszabb ízű boltit (mondjuk én megenném s nem adnám el). Az egyik tojástartó ismerősöm adatai az előbbiek.

A környéken sehol nem tojnak rendesen a tyúkok, már nyár óta. Alig eszem tojást, pedig nekem azon alapulna az étrendem, nagy szegénységben se igen érdekel az ára egy bizonyos szintig, csak legyen. Én elég jó áron kapom a tojást tekintve, hogy mennyire hasznos, de alig tudtam összeszedni 150 darabot több hónap tojástakarékossággal (ettem én mindent, csak tojást ne kelljen, már elegem van). De most egy hónapig rendesen fogok tojást enni, hacsak nem esnek ki a tojásforrásaim totál. De azt még sosem tették.


Lehet tojás nélkül élni, de bizonyos diétákban elég nehéz s persze sokan szeretjük is a tojást, kényelmes, gyors ételeket is ad és a tojástalan sütik sem olyanok (nem mintha a süti kötelező lenne, de megértem, hogy sokan szeretik, mi is, napi szinten sütök. általában piskótát, de nyár óta nem, mert nincs rá tojás).


Kevés dologba kell annyi tojás, hogy a dupla ár jogos lenne. Én semmit nem veszek, amiben tojás van, leszámítva magát a tojást, de persze nem mindenki ilyen. De attól még van választási lehetőség, különben sem érünk el semmit sírással. Ez van és kész. A tojás ára azért olyan egetverően nem magas, amennyire láttam. Háztól véve pedig alig emelkedett itt.


De tényleg nem extra kapzsiság, megvan az ok. A kereslet/kínálat törvényei érvényesülnek.

2017. dec. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%
Mert nem a karácsony miatt lett magasabb a tojás ára, hanem azért mert még mindig tél van, és télen a tyúkok kevesebb tojást tojnak.
2017. dec. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%
Tyukokat tartok es nalam is lealltak. Tel van, termeszetes. Es olvastam a hirekben, hogy pae honappal ezelott felutott a szalmonella. Nagy kieses ez am.
2017. dec. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
47%

50 ft-nál drágábban nem vettem, nem is láttam sehol.A mizéria előtt 40 ft volt.

Az embereket riogatták a 80 ft-os tojással, de szerintem ez nem jött be.

Majd lecseng, mint minden más nagy hírverés, és az ár is vissza fog menni majd a szezonális árakra.

2017. dec. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
83%
Lassan egyszerübb lesz falun csirkét nevelni ha ez igy halad.
2017. dec. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ugyan mese habbal!

Én bolti tojàdt kell vegyek sajnos.Azok ketreces tyúkok.Sosem làtnak fűvet,napot,azt se tudjàk,tél van-e vagy nyàr .Folyamatosan tojnak mint a rosseb.Mégis az a tojàs a legdràgâbb.Nyàrra nem fog lemenni az àra.Mindennek csak felmegy,le nem!

Esetleg ha a piaci nénik olcsóbban adjàk?Nem rudom,mert nincs időm piara jàrni.De ha az is 500-ert adja,hàt dugja fel magànak inkàbb.

2017. dec. 29. 20:12
 9/9 anonim ***** válasza:
80%
Az igen :D
2017. dec. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!