Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Miért penészedhetett meg a...

Miért penészedhetett meg a lekvár?

Figyelt kérdés
1 hete vettem lekvárt, és ma akartam enni belőle, de a teteje megpenészedett. Én csak arra tudok gondolni, hogy nem zártam vissza rendesen, és amiatt. Ez lehetséges ok?

2018. jan. 23. 18:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hűtőben tartottad? Felbontás után ott kell.

A lekvár teteje lett penészes? Vagy a tetőn volt kis lekvár és az penészedett meg?

2018. jan. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hűtőben tartottad? Felbontás után ott kell. -> Nem:) Akkor lehet ezért. Valamiért azt hittem, hogy a cukor tartósítja. (az ebédlőt nem fűtjük, így annyira nincs meleg, persze a lekvárnak már az is meleg.)


Igen, a lekvár teteje lett penészes, nem pedig a tetője:)

2018. jan. 23. 18:58
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig hűtőbe teszem felbontás után, mégis nagyon gyorsan bepenészedik :S
2018. jan. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A nagymamám lekvárjai valóban hosszú ideig elálltak felbontás után, mert a Mami 1 kg gyümölcshöz egy egész kilónyi cukrot rakott. Gyerekkoromban ízlett, de most már undorítóan édesnek tartanám.

Én 5 kg gyümölcsvelőhöz csak 1 kg cukrot teszek, éppen csak felrottyantom egy kis almapektint teszek bele és 2 decis üvegekbe bűvölöm bele, hogy egy alkalommal elfogyjon. Ha hibátlan a csavaros üveg, kidunsztolva évekig eláll. De felbontás után (mivel nincs benne tartósítószer), hűtőben kell tárolni és 2 napon belül megenni.

2018. jan. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 lencsefőzelék ***** válasza:
100%

Érdekes, amit írsz, 4-es. Én nem hogy cukrot, de újabban tartósítót se teszek a lekvárjaimba, és hűtőben simán eláll 3-4 hétig is. A dunsztolás elég neki, és persze jól záródó üvegben kell tárolni. Eddig csak olyan penészedett meg, amiről elfelejtkeztünk, és hónapokig állt a hűtőben.

Egyébként ha a teteje penészes, akkor azt már nem tanácsos megenni, mert a penészgombák átjárhatták már az egészet.

2018. jan. 24. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
74%
Én felbontás után hűtőbe teszem és hosszú hónapokig eláll, a bolti is, és a saját készítésű is.
2018. jan. 24. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg koszos, vajas, nyálas, morzsás, stb-s kanállal, késsel nyúltál bele a lekvárba és ezért is megpenészesedhetett.
2018. jan. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!