Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A falusi vásárokban a kolbász...

A falusi vásárokban a kolbász ló-vagy kutyahúsból van?

Figyelt kérdés

Elnézést én arra gondolok, ogy miért akkor vicc és poén ez kis városi meg falusi közösségben, hogy: úristen ne edd meg a kolbászt meg hurkát, mert kutyahúsból van, meg lóhúsból.


Tudtommal ezek ehető húsok, a Távol -keleten például. tehát nem értem mi ez a nagy felhajtás ekörül.

Az, hogy mi magyarok ilyet nem eszünk, az nem azt jelenti, hogy mérgező.

Akár tudok róla, akár nem, hogy lóhúsból van valami, az attól még ehető.


Vagy ha a feldolgozás miatt félnek, hogy biztos rossz körülmények között volt feldolgozva, akkor meg miért nem erről szól a híresztelés...akkor miért maradt meg csak így egyszerű poén szinten, hogy úristen lóhús...


Én értem, ha élelmiszer biztonsági dolgok miatt, de amúgy ha csak leegyszerűsítve nézzük, mi baj a ló hússal, konzerv van belőle kutyaetetésre. Az ehető. Meg különböző kultúrákban ember is eszi.


2018. febr. 4. 11:13
1 2
 1/14 anonim válasza:
52%
A kutyat en sem ennem meg mert ragadozo. De a lo ugyanugy novenyevo mint a szarvasmarha, meg rokonok is talan. Ezert a lohust en sem ertem mi a baj veluk.
2018. febr. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
A lohust megeszik itthon is, lehet kapni lokolbaszt. Csak sokan odzkodnak tole, mivel aki lovagol pl, eleg szoros kapcsolatot apol a lovakkal. Es eleg morbid megenni egy olyan allatot, akirol tudod, hogy mennyire tud ragaszkodni az emberhez.
2018. febr. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%

Itt a környéken még senki nem vágott kutyát.

Lóhúsból készült szalámiról hallottam, nem ennék, mert szeretem a lovakat. Galambot, vaddisznóhúst, medvehúst ettem gyerekkoromban. Galambot sem ennék már, pedig finom a húsa. A medve és vaddisznóhús nem ízlett.

2018. febr. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%
Feltételezem azért mert egynémelyik városinak arról sincs fogalma ,hogy kerül a csirke a boltba .. És ez már a falusiaknál vicces mert van aki be is veszi az ilyet ..
2018. febr. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%
Mert más kultúránk van. Mást SZOKTUNK meg. Lehet, hog Ázsiában esznek pókot, de én azt sem enném, akármilyen édeskés az íze. Egyszerűen azért, mert furcsa nekem. Nem ott nőttem fel, tehát értem az okát miért furcsa nekem. Sokszor elfilózom, vajon az ázsiaiaknak mik lehetnek furcsák ami nekünk természetes. :) Ez jobban érdekelne. :D
2018. febr. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
63%

"Meg különböző kultúrákban ember is eszi."

A minénkben viszont nem, és a döntő többségnek ez így meg is felel. Szembe lehet ugyan menni vele, csak felbőszíteni pár ezer embert a viselkedéseddel nem túl bölcs dolog, esetleg meglincselnek és hasonló... Ugyanez érvényes a kutyára és lóra.

2018. febr. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
81%

Lehet kapni lókolbászt, és lényegesen drágább a sertéskolbásznál, úgyhogy még csak poénnak se jó ez.

A kutyahúst én alapból kizárnám, hogy itt bárki is abból készítene kolbászt.


Igen, a készítés körülményei lehetnek nagyon rosszak, és a hús eredete is kétséges lehet. Pár éve elpusztult egy anyakocánk, és az állatorvos felakarta hívni egy pecsenyesütő ismerősét, hogy vigye el. Természetesen nem engedtük, és azóta nem is eszem egyetlen kolbászsütőnél sem semmit.

2018. febr. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Elég sok falusi búcsúban vettem részt, vidéki megyeszékhelyen élek, ott is számos rendezvény van, de életemben nem hallottam még ilyen poénkodást.:D Lókolbász létezik, egyébként nagyon finom, de nem jellemző, hogy a vásári pecsenyesütőknél ilyet áruljanak, ahhoz drága. Kutyahúst nálunk nem dolgoznak fel, természetesen nincs a vásárokban sem.:-) Egyébként Ázsiában kifejezetten ilyen célra tenyésztett kutyákból nyerik a húst, nem a random kóbor ebekből vagy a házi kedvencekből (ők se hülyék, a gasztronómiájuk pedig messze lekörözi a miénket.) Ebből a szempontból nem látok különbséget a nálunk nagyüzemben tenyésztett állatoktól.
2018. febr. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én, rendszeresen eszek lókolbászt.

Ez inkább arra vonatkozik, amit be lehet tölteni, az megtalálható egy ilyen kolbászban. Tisztelet a kivételnek.

Azért, ez nem azt jelenti, hogy ténylegesen, kutya, macska és egyéb van benne.

A lóról annyit, egyik legtisztább állat. Nem a megszokott vödörből, a megszokott vizet adom, azt mondja, idd meg te:)

2018. febr. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
91%

Jó, akkor tisztázzuk:

Lovat lehet vágni legálisan, létezik lókolbász, lópárizsi, mint már említették

A kutya nem haszonállat, tehát jogi védelem alatt áll. Ha levágsz egy kutyát, akár 3 évre is sittre kerülhetsz.

Magyar ember nem csinál neked semmit sem kutyából, sem macskából.

2018. febr. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!