Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Ehető e a bőrös virsli bőre?...

Ehető e a bőrös virsli bőre? Illetve hogyan kell lehúzni a bőrét, hogy ne maradjon rajta a fél virsli?

Figyelt kérdés

...A juh-beles virslitől eltekintve még nagyon sok virsli "típus" kapható vákum-fóliás csomagolásban.

Most futottam bele egy tapintásra is vastag műbőrös virslibe. Nem tudom, hogy ez olyan műbél, amelyet az emberi szervezet fel tud dolgozni? Inkább próbáltam lehúzni, de a fele virsli odaveszett, és a "maradék" gusztustalan.


2018. febr. 25. 07:09
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
a csomagoláson rajta kellene lennie hogy ehető e. ha nincs rajta, akkor ehető. tapasztalatom szerint mikor ilyen nehezen jön le róla, ehető a bél is
2018. febr. 25. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%

Teljesen egyértelműen látszik a virsliknél, hogy melyik ehető, melyik nem.

Ami nem ehető, azon rendesen látszik, hogy egy műanyag tömlőbe van beletöltve. A vége el van csavarva, egyértelműen külön álló anyag, ami könnyen lejön.


Vákum csomagoltban, (pl füstli és társai) meg védőgázasban (pl ilyen olyan "bécsi" meg "frankfurti" virslik) egyébként még soha nem láttam ehetetlen műanyag fóliásat.

2018. febr. 25. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%

Ezek a belek emészthető kollagénből, vagy cellulózból készülnek.

Ahogy előttem írták a műbeles virsli könnyen felismerhető, és a csomagoláson fel kell tüntetni, hogy emészthető-e a bél, amibe a virslit töltötték.

2018. febr. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Leírták. Ami gusztustalan celofános na az nem ehető. Ami nehezen szedhető le, tehát BŐR-ös ahogy mondtad, ehető.
2018. febr. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak.
2018. márc. 1. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!