Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Ausztriában valóban jóval...

Ausztriában valóban jóval jobb minőségű élelmiszereket árulnak az élelmiszerboltok, mint a hazaiak?

Figyelt kérdés
2018. márc. 13. 12:41
1 2
 11/15 anonim válasza:
15%

Milyen kenguruktól?


Inkább birkák :)

2018. márc. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
94%

#9

Én lennék az egyik "birka" aki a "nem"-et írta.

Veled ellentétben, én Ausztriában, Burgerlandban születtem, majd 30 éve Graz-ban élek.

De az év egyik felét itthon, a másik felét meg Magyarországon a testvéremnél töltöm.

Ezért úgy gondolom, kompetensebb a véleményem, mint egy alkalmi turistáé, vagy egy nyugattól elájult vendégmunkásé.

Amire hivatkozol, hogy más a minősége, az mind-mind külföldi szemét, aminek a bevitelének betiltására tettek már lépéseket kormányszinten.

Az igazi magyar élelmiszerek kiválóak, versenyképesek, minden náció számára ízletesek, a fél világ zabálni jár oda.

És csak egy nagyon primitív ember "birkázza" le azokat, akik nem egy véleményen vannak vele, különösen nevetséges ez egy ilyen szubjektív dolog esetében.

2018. márc. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
51%

#12

Nem fogok leállni veled vitatkozni. Te lehet hogy "nyugattól elájult vendégmunkás" gyereke vagy, attól még nem mindenki az, aki itt él és magyar. Pont te tudhatnád, ha tényleg itt születtél. De mindegy.


Erre a kormányszintü betiltásra inkább semmit se mondok... Szerintem össze lehet vetni az osztrák meg a magyar elöirt sztenderdeket, mi van elöíva, milyen termék mit tartalmazhat, stb. Ajánlom figyelmedbe. Mielött kérdeznéd, én igen, utánakutattam a dolgoknak!


Abban egyetértek, hogy egy étel íze szubjektív dolog. De az, hogy miben milyen mennyiségü károsabb anyag van, kémiailag kimutatható stb..


Biztos vannak jó termékek, ezt se vitatom. De a kérdezö nem ezt kérdezte. Nyilván öt az érdekli h pl. a Nutella, Coca Cola, Pepsi, stb. nemzetközi termékek között van e eltérés országonként.


Üdv és szép hétvégét.

2018. márc. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
63%

#13


12-es vagyok

". Nyilván öt az érdekli h pl. a Nutella, Coca Cola, Pepsi, stb. nemzetközi termékek között van e eltérés országonként."

Részedről ez csak egy tipp, mert a kérdésből ez nem derül ki, a többiek sem erre válaszoltak.


Abban pedig, hogy "nyugattól elájult vendégmunkások" gyereke lennék, tévedsz.

Az ükszüleimtől kezdve mindenki az Őrvidéken született és élt Magyarországon, ami 1922 óta Burgenland.

2018. márc. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
87%
Szia, mi néha átszoktunk járni Burgenlandba és nem rég vásároltam Hoferban,Sparban,Lidlben és sokkal nagyobb a kinálat pl a sajtoknál,felvágotaknál,sonkáknál és finomabb is és jobb is a minősége szerintem.Ide haza nem lehet finom sonkát kapni.Pl:itthon a virsli kb.50%a hús (lehet még sokat is írtam) míg kint a 'fehér kolbász'99%a hús!Kaptunk mosószert és az is hatékonyabbnak bizonyult mint az amit itthon lehet kapni.Szerintem sok minden jobb minőségű mint itthon.És az élelmiszer árak is kb ott vannak mint itthon és ott mennyi az átlag fizetés na és itt mennyi.Velünk a szemetet etetik meg.
2018. márc. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!