Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A medvehagyma szedés közben...

A medvehagyma szedés közben mire kell figyelni? Melyik leveleket szedjük ke, és melyikeket hagyjuk ott?

Figyelt kérdés
Illetve hogy tároljuk itthon?
2018. ápr. 3. 19:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

barmelyiket leszedheted, en meg a viragot is megeszem, de illik egy torol csak 2-3 levelet leszedni es nem tobbet,

mi hutobem vizzel idonkent spriccelve taroljuk

2018. ápr. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. ápr. 3. 20:23
 3/11 anonim ***** válasza:

Ahogy én csinálom: Egy tőről egy levél, de csak ha van neki még minimum egy nem túl apró, elég sokon csak egy levelet láttam, de a 2 a tipikus.


Én megeszem hamar, a fagyasztott nem jött be, frissen szeretem. Most a hűtőben üldögél, már 2 napja, szóval most már nekiesünk, eddig más ételünk volt s nem kívántuk. Nem szedtem sokat.

2018. ápr. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
utolso hogy lehet ilyen keves levele? nalunk 8-10 vagy meg tobb level van egy ton, igaz nalunk kaszalni lehetne
2018. ápr. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Mondjuk sajnos kezdetnek arra, hogy meg ne halj:


[link]

2018. ápr. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem néztem az előző linket, lehet, hogy benne van:


A gyöngyvirág levele nagyon hasonlít a medvehagymáéhoz, arra figyelj, nehogy összekeverd vele, mert a gyöngyviráglevél mérgező! Kb. egyszerre bújnak ki és ahol a medvehagyma, ott a gyöngyvirág is megtalálható.

2018. ápr. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
55%

Mégis megnéztem a linket, az inkább baleset.


A gyöngyviráglevél viszont tényleg mérgező. Erre ügyelj! Pont ma hozott haza anyum medvahagymát, miután neked válaszoltam, kapta valakitől.

Lehet lepontozni, de én nagyon nem szeretem. Ettem már medvehagymás pogácsát is pl. Kimondottan rossz íze van.

Ez is egy vélemény, tudom, hogy sokan odáig vannak érte, de én nem szeretem.

2018. ápr. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

nincs azzal semmi gond hgy te nem szereted, miert is kellenne mindenkinek szeretni

viszont a gyongyviraggal osszeteveszteni nagy benasag, mas a levele, van szara, mas az errzet, mas szinu a level, mas a tapintasa, mas az illata, olyan mint egu elefantot osszeteveszeteni egy zsiraffal, mindkettonagy , ugyanoyt elnel de teljesen masok,

raadasul en meg soha nem lattam gyongyviragot medvehagyma kozeleben

2018. ápr. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem kötekedésből írom, de keress rá. Mindig erre hívják fel a figyelmet, hogy a kettő összekeverhető. Tudom, hogy a gyöngyvirágnak keményebb levele van, mégis eltévesztik sokan.
2018. ápr. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Például itt is találtam most hirtelen egy ilyen kérdést:


https://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__elelmiszerek__..

2018. ápr. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!