Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Április 19-én lejáró kefírt...

Április 19-én lejáró kefírt még megihatok holnap, április 20-án anélkül hogy gyomorrontást kapnék?

Figyelt kérdés
a Danone palackozott, 350g-os kefírjéről lenne szó. még bontatlan állapotban van és igen jó a hűtőnk, 2 celsiuson tartja a hőmérsékletet. nem mondom hogy túl erős lenne a gyomrom, de ha nincs rossz szaga akkor az még iható holnap?

2018. ápr. 19. 17:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A lejárati idő gyakran csak útmutatás


Az élelmiszerek csomagolásán a gyártóknak és forgalmazóknak kötelező feltüntetniük a lejárati időt. Ez a dátum azonban csak azt jelenti, hogy addig a felbontatlan étel vagy ital biztonságosan fogyasztható, tehát maradéktalanul megőrzi a minőségét.


A szavatossági idő azonban gyakran csak útmutatás arra vonatkozóan, hogy meddig jó az élelmiszer, tehát inkább arra vonatkozik, hogy az üzletekben meddig lehet a polcokon, meddig árulható.

Ha nincs rossz szaga vagy furcsa íze, akkor fogyasztható.

2018. ápr. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Kefír, joghurt általában jó tovább is.
2018. ápr. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
43%
Akár április 30-án is megeheted, de 31-én már nem.
2018. ápr. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
igaza van a hármasnak nem lehet 31-én tejterméket fogyasztani!...még jó hogy az április csak 30 napos,így +1 hónappal tovább ehető,mert 350g-os
2018. ápr. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!