Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Hol kapok vegán kenyeret?

Hol kapok vegán kenyeret?

Figyelt kérdés
Most akartam először kenyeret venni, mióta vegán lettem. Az üzletben minden kenyér összetevőjét elolvastam, de rá volt írva, hogy nyomokban tejet, és tojást tartalmazhat. Tudtok olyan kenyeret, amiben nincsenek ezek? Vicces, hogy elvileg a kenyér nem tartalmazhatna tejet/tojást normál kenyér recept szerint, de én nem veszem meg, hiába "nyomokban", tuti benne van. Vegánok, hol vesztek kenyeret?

2018. jún. 14. 16:35
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

#10, nem, valószínűleg nem vagyok tisztában azzal, amit hetente kétszer csinálok jó pár éve.


Igen, pontosan így van, ahogy leírod, egy kenyeret addig tart elkészíteni, amíg felforr a teavíz. Valóban, utána keleszteni kell, de azzal nincs semmi munka. A sütőbe betenni is egy mozdulat. Minek okoskodsz bele, ha még életedben nem csináltad? Nem kell ám mindenáron jobban tudni, és elmagyarázni, hogy te vagy itt az ász!

2018. jún. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Nekem ma 50 perc volt az első kupac zsemle, de nem azt írtam, hogy 5 perc alatt kenyeret sütök, hanem hogy könnyebb, kényelmesebb, mint boltba menni érte. (Amúgy gyorsabb is, mert a boltot nem járnám meg ennyi idő alatt, de persze ez egyéni helyzet :D)

Évtizedek óta sütök kenyeret. Nem futtatok, nem dagasztom, ha jó az arány (kísérletezek is, az lassít), csak összekeverem és kész, ma rekordott döntött, mert kiraktam a napra s mire ránéztem 20 perc után, hatalmasra kelt (igaz, most csak a fele volt teljes kiőrlésű, az nehezíti a kelést). Nagyon-nagyon finom lett, el is csodálkoztam utólag, hogy mennyire pocsék kenyerek voltak a boltokban egy időben. Ebből mit lehet kisajnálni? Olcsó, egyszerű cucc (de nyilván mindig lehet rontani a hozzávalók minőségén, mennyiségén).

2018. jún. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
A "nyomokban.....tartalmaz" csak annyit jelent, hogy a nagyüzemi gyártás során a kb 10-15 méterrel arrébb lévő "kondérban" esetleg tejterméket tartalmazó tésztát készítenek, és így van rá esély, hogy mikor a dolgozók a kettő között járkálnak akkor nagyon apró szemekben átvihetik az egyikből a másikba. De ha ez nagyon zavar akkor tudsz készíteni otthon, elvégre a kenyér nem egy nehéz kaja.
2018. szept. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, azóta megtaláltam a spárban az allergén táblázatot, és az aldiban is ki van írva az összetevő. Sajnálom, elég amatőr kérdés volt.
2018. szept. 28. 09:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!