Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Tudnatok par SO nelkuli...

Tudnatok par SO nelkuli elelmiszert vagy egyszeru etelt mondani?

Figyelt kérdés
Szedem a Prednison nevu gyogyszert allergiara es nem szabad sost egyek de mar nem tudom hogy mit egyek akkor :D

2018. júl. 31. 16:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Minden ételt el lehet készíteni só nélkül is, petrezselyemzölddel, egyéb füszerekkel, tejföllel ízesítve nem hiányzik a só íze!


Inni meg ihatsz vizet, teákat, üdítöket, gyümöclsléket, bort, sört - szóval ott semmi gond sincs.

2018. júl. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Elsővel értek egyet. Én a legtöbb hagyományos ételt só nélkül készítem, sosem szerettem sózni, felesleges számomra. A többi fűszerrel bőven meg lehet adni az étel jó ízét, már ha magától nincs. :)
2018. júl. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
De az elelmiszerekben is van so,meg az olajban is, ezert fozok oliva olajal ..szoval egyaltalan nem szabad so-t egyek ..
2018. júl. 31. 18:55
 4/12 anonim ***** válasza:

Az alapélelmiszerekben NINCS só, sem az olajban!

Vegyél NYERS zöldségféléket, gyümcsölöket, húsokat, tésztát, krumplit, rizst, ezekben egyikben sincs semmi só.

Azt nem tudom, honnan veszed, hogy az étolajban van, de ez téves!

2018. júl. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
en nem etelt hanem elelmiszert keresek amiben nincs so vagyis amit so nelkul keszitenek ...meg egy gramm so sem lehet benne mert ez a gyogyszer olyan ogyha so kerul a szervezetbe mikozbe ezt szedem akkor fel dagad az egesz testem es korhazba kerulok ezt 3 hetig kell szedjem de addig nem tudom mit egyek
2018. júl. 31. 19:00
 6/12 A kérdező kommentje:
Hat az olaj hatulja irja hogy van benne so meg az orvos is mondta hogy csak oliva olajal szabad fozzek
2018. júl. 31. 19:01
 7/12 A kérdező kommentje:
amugy minden elelmiszernek a hatuljan irja hg hany gramm so van benne
2018. júl. 31. 19:01
 8/12 A kérdező kommentje:
tudom hogy a rizsben nincs so sem a tesztaban
2018. júl. 31. 19:04
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Olyan élelmiszer, aminek VAN "hátulja", az nem nyers alapanyag!

Egyetlen zöldségfélén sind ráírva, hogy mi van benne, ugyanígy a nyers húsokra sem, ne feldolgozott valamit vegyél.

Viszont olyat sem láttam még, hogy az étolajra rá lenne irva, hogy sót tartalmaz, mert ez lehetetlen.

2018. júl. 31. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A napraforgó-olajban nincs só, egyikben sem. Nem is lehet. Nem tudom, milyen étolajat láttál te, amiben van só... Kétlem, hogy az orvos ilyet állított volna.


Ellenben a tésztákban van, de nagyon minimális, a legtöbben 0,1 g alatti, minden 100 g-ra. (Pl. durumtésztáknál ez a mennyiség egy adag tészta esetén kb. 0,011 g (Barilla tészták), ami semmi.)


Egyébként teljes mértékben nem tudod elkerülni, hogy sót fogyassz, de minden Prednisonnal kapcsolatos diétajavaslat szerint, ez nem is szükséges, egyszerűen sószegény (és kalóriaszegény, de vitamindús (kálcium, D vitamin)) diétát kell tartani, mivel a Prednison hajlamosít a étvágynövekedésre, hízásra és magas vérnyomásra (itt jön képbe a só), illetve só- és vízvisszatartást okozhat, ez okozza az ödémát (puffadást), főként a bokák körül és a szemek alatt.


A sószegény diéta viszont nem azt jelenti, hogy 0 g-ra minimalizálod a sóbevitelt. Ne sózd az ételt, és ne fogyassz sós kekszeket, chipset, feldolgozott élelmiszereket. Igyál több folyadékot, lehetőleg vizet, az segít.


Gyümölcsök és zöldségek fogyasztása ajánlott, főleg a káliumdúsaké (banán, paradicsom). A tejtermékek jók, illetve a húsfélék.


Párolt és nyers zöldségek, zöldséglevesek (sószegényen, természetesen), burgonya, saláták mind jó opciók, ellenben kerülni érdemes a savanyúságokat, sült krumplit, szirupos gyümölcskonzerveket, majonézes dolgokat.


Gabonafélékből müzli, tészták, párolt rizs, bulgur, quinoa. Utóbbi háromban semmi só nem található, az előbbi háromból keresd a sószegény változatokat.


Zsírszegény tej, joghurtok.


Hüvelyesek általában szintén sószegények vagy teljesen mentesek, mint a bab, gersli, lencse, stb.


Süthetsz is kenyeret, zsemlét, hasonlókat, só nélkül, házilag.


Javaslom a Tesco honlapját, valamennyi termék összetevői és tápanyagtáblázata megtalálható rajta. ( [link] )

2018. júl. 31. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!