Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Főtt étel kint maradhat?

Főtt étel kint maradhat?

Figyelt kérdés
Most lett kész az ebéd (sült csirke és krumpli)de most el kell mennem, nem tudom mikor érek haza, lehet este csak. Tűzforró az étel, hűtőbe nem tehetem, szóval kint maradhat a pulton? Nem lesz baja ebben a kánikulában, a konyhában van vagy 28 fok?

2018. aug. 9. 12:39
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Lehet baja, valahogy hűtsd ki és tedd be a hűtőbe.
2018. aug. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Nem maradhat kint. A krumpli még hagyján, de a hús semmiképpen.
2018. aug. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%
Engedj hideg vizet a mosogatóba. Hűtsd le fazékban hideg vizben. Esetleg cseréld a vizet szükség esetén. 10-15 perc után már mehet a hűtőbe. Én nem hagynám elöl semmiképp.
2018. aug. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%
Lehet baja.
2018. aug. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megpróbálom lehűteni. Az is lehet csak 2 órát leszek távol, de ki tudja, szóval biztosra megyek.

Köszönöm a tanácsokat!

2018. aug. 9. 13:02
 6/8 anonim ***** válasza:
88%

Egész estig ilyen melegben tényleg ne! Már leírták előttem is, hűtsd le a mosogatóban. Tedd át egy magasabb falú edénybe, engedj hideg vizet a csapba, mire indulnod kell, lehül annyira, hogy már beteheted a hűtőbe.

Utána szépen megtálalod magadnak, mert hát ugye a fazékból nem valami guszta ilyen finomat enni. :) Semmiképp ne hagyd elöl. Estig a hús megromlik, hiába van átsütve.

2018. aug. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
78%

Kint maradhat (mert ez volt kérdésed), rá is érsz hazaérni, annál később fájdul meg a szived kiönteni.

Az előző kommentelők hűtési ajánlatai 103%-osak!

2018. aug. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Beraktam a hűtőbe! :)
2018. aug. 10. 08:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!