Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Tudnátok mondani cukor mentes...

Tudnátok mondani cukor mentes vagy kalóriaszegény gabonapelyhejet?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Érdekelne hogy egyáltalán van-e cukor/hozzáadott cukor mentes vagy kcal szegény gabonapehely? Olyan válaszokat nem kérek hogy szüksége van a szervezetnek a cukorra is és hogy kb mindenben van cukor stb. köszönöm
2018. aug. 27. 18:18
 1/7 anonim ***** válasza:
szerintem ilyen nincs. esetleg sima zabpehely.
2018. aug. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én sem találkoztam még ilyennel, szerintem nincs. Próbáld ki a zabkását.
2018. aug. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Sima cornflakes.
2018. aug. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Dm ben a cukrozott corflakes mellet ugyanannyiért van sima is, ungesucht,lehet, hogy elírtam, bocs nem tudok németül.

Vagy sparban sima puffasztott rizs.

Vagy bioboltban puffasztott amaránt, quinoa, kölesgolyó. A sima zabpehely is jó de azt hőkezelni kell, legalább forrázni, különben nehezen emészthető. Ezekben a cimke szerint 60-70% ch van, keményítő és 1-2% cukor de természetes, nem hozzáadott.

2018. aug. 28. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Bármelyik boltban lehet kapni, a Sparban például a bio árúknál, vagy herbáriákban is van tönkölypehely, zabpehely, rozspehely, rizspehely, árpapehely, meg mindenpehely. Ezek natúr pelyhek, amiket úgy ízesítesz, ahogy akarsz. De attól, hogy nincs benne cukor, még nem kalóriaszegények, ezeknek is kb. 350-400 kcal 100 g-ja.

Otthoni saját keverésű gabonyapelyhem majdnem 400 kcal, mondjuk van benne aszalt gyümölcs is, de a Spar-os mézes búzapehely pl. ami tartalmaz cukrot szintén e körül van.

2018. aug. 28. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen leginkább olyan érdekelt volna amiben nem 300-500ig akarmennyi kcal van 100gban mert abbol olyat veszek amilyet csak akarok.. puffasztott rizsben is nagyon sok van de valószínű, hogy én fogalmaztam rosszul. Köszönöm mindenkinek majd azért körbenézek a spárban is.
2018. aug. 29. 20:43
 7/7 anonim ***** válasza:
A kalória abból jön össze, hogy van benne szénhidrát (4kcal/gr) fehérje (4kcal/gr) és zsír (9kcal/gr). Annyival kevesebb, amennyi víz vagy rost van benne, ami jó és kell, vagy egyéb kalóriamentes cucc, pl cukoralkohol vagy karragén, de ezeknél még a keményítő is jobb.
2018. aug. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!